Mám web na WordPressu se skvělou šablonou, ale některé stránky bych potřebovala poskládat úplně jinak. Šablonu kvůli tomu měnit nechci a placené úpravy stránky by vyšly zbytečně draho. Co s tím?
V tom případě bys mohla využít nějaký “page builder plugin” – to je doplněk, který se nainstaluje do WordPressu a pomůže ti tvořit stránky i nad možnosti šablony.
Pluginů tohoto typu je spousta, každý funguje trošku jinak a má jiné podmínky používání. Z těch, co jsem zatím vyzkoušela, byl jednoznačně nejjednodušší na používání a zároveň nabízel spoustu možností úprav plugin Elementor.
Co Elementor umí?
- Umožňuje poskládat každou stránku nezávisle na nainstalované šabloně.
- Vytvoří stránku bez hlavičky a patičky, nebo jen bez bočního sloupce.
- Umožní nezobrazovat na stránce její název.
- Celou stránku nebo jakoukoli její část s ním můžeš rozdělit do sloupců podle vlastního uvážení (nastvíš si jak jejich počet, tak velikost).
- Nabízí spoustu různých prvků, které do stránky můžeš vložit a pak ještě doladit podle svých představ (tlačítka, různé tabulky, seznamy, obrázky se spoustou efektů, Google mapy atd.).
Jak Elementor používat?
V prvé řadě je potřeba ho na web nainstalovat. Je to stejné jako u jiných pluginů, takže můžeš postupovat podle návodu v článku Jak nainstalovat plugin do WordPressu. Do vyhledávacího políčka zadáš heslo Elementor a z nalezených pluginů vybereš Elementor Page Builder.
Po instalaci a aktivaci se můžeš vrhnout na tvorbu nebo úpravu stránek s pomocí Elementoru.
Jak se do editačního prostředí Elementoru dostat
A) Pokud jsi danou stránku už někdy pomocí Elementoru editovala, stačí ji otevřít a nahoře v administrační liště klikneš na Edit with Elementor.
B) Přejdeš na editaci stránky jako obvykle (nebo začneš tvořit novou) a klikneš na modré tlačítko Edit with Elementor.
Vlevo se ti pak bude zobrazovat editační nabídka Elemetoru, v hlavní části stránky uvidíš, jak tvoje stránka vypadá s úpravami.
Kolik Elementor stojí?
Kromě té jednoduchosti a spousty užitečných funkcí a prvků má Elementor ještě další obrovskou výhodu oproti řadě podobných pluginů – v základní verzi je zdarma.
Základní verze není žádná chudinka, obsahuje 31 různých vlastních prvků (viz obrázek nahoře v článku) a navíc v ní využiješ i další widgety, které jsou součástí instalace WordPressu. Sestavit s ní můžeš opravdu parádní stránky.
PRO verze stojí za zvážení
PRO verze už je zpoplatněná, pro 1 web přijde na $49. Dají se koupit i zvýhodněné licence pro 3 / 25, 100 a 1000 webů.
Víc se o placené verzi Elementor PRO dočteš u mě v článku 6+1 pádných argumentů pro Elementor PRO.
Existují na Elementor nějaké návody?
Plugin Elementor má zpracovanou podrobnou dokumentaci, která obsahuje návody od prvních krůčků s Elementorem až po pokročilejší úpravy. Dostaneš se do ní z webu Elementoru přes položku DOCS v menu.
Užitečné tipy a informace o novinkách najdeš přímo na blogu Elementoru.
A co návod v češtině?
Práci s Elementorem se spoustou fíglů a vychytávek pro co nejefektivnější využití budu učit v kurzu Web pro online podnikání. Účastníci kurzu ode mě navíc dostanou licenci Elementor PRO na půl roku zdarma.
Kromě toho tě ráda naučím s Elementorem pracovat individuálně během konzultace pro počítačové blondýny.
14 komentářů
Mohu tento plugin využít i na změnu hlavní stránky webu?
Ano, pokud na hlavní straně není Blog – stránka s výpisem příspěvků se přes Elementor nedá editovat.
Dobrý den,zajímalo by mě v které šabloně stránky upravujete?
Antonio, Elementor funguje v kombinaci s většinou šablon. Problém může být na šablonách, které už mají integrovaný nějaký page builder, ale tam zase Elementor není potřeba.
Některé šablony přímo avizují, že jsou připravené pro práci s Elementorem, ale využít se dá všude, pokud se to nedostane do konfliktu s nějakým jiným page builderem.
Hezky zdravím,
pořídil jsem si Elementor Pro i vhodnou šablonu (booking – turistika) a v podstatě přichystal novou verzi svých webovek, ale nějak jsem se zasekl, pár věcí mi nejde dofinišovat, potřeboval bych si od někoho nechat (samozřejmě za odměnu) poradit, jak na to. Děkuji moc za tip (případně do SZ).
Radime, záleží na tom, jak moc to spěchá a o co konkrétně jde.
Za zvážení by stálo i kontaktovat podporu Elementoru.
Mohu se zeptat, zda lze Elementor používat i ke komerčním účelům? Mám na mysli to, že bych přes Elementor tvořil weby na zakázku za peníze. Díky za odpověď, Marián.
Možné to je. Není ale povoleno přeprodávat licenci.
Da se diky elementoru vytvorit chráněnou sekci online kurzu? A sběr emailu? Diky. Jirka
Elementor slouží pro tvorbu obsahu, tj. dá se s ním vytvořit i obsah online kurzu, nastavit stránky pro sběr kontaktů. Pro zabezpečení stránek online kurzu už je potřeba využít nějaký další plugin (nebo zabezpečit stránku heslem přes klasické wp nastavení, ale to je spíš nouzové řešení). Pro sběr kontaktů je zase potřeba použít nějaký další nástroj (plugin nebo přímo aplikaci), v Elementoru (v placené verzi) je pak možné nastavit formulář designově a propojit ho s různým nástroji na sběr kontaktů.
Pracuji na stránkách ve WP s Elementorem. Chtěla jsem na homepage vložit počítadlo toplist. Když jej vložím v HTML třeba i pro něj na stránce vytvořím zvláštní sekci, zobrazí se mi ve editaci jen bílá stránka s počítadlem Toplistu. V prohlížeči je stránka v pořádku. Když se chci přepnou z webu do editace stránky v Elementoru, stránka naběhne, ale po pár vteřinách se zase objeví jen bílá stránka s počítadlem Toplistu. Prosím, můžete mi poradit, jak mám nakopírovat HTML Toplistu, aby to bylo v pořádku a nepřeskakovalo to pořád?
Děkuji.
Tak to netuším, doporučovala bych kontaktovat podporu Toplistu nebo Elementoru. + zvážit, jestli je tam to počitadlo opravdu užitečné.
Dobrý deň, prosím vedeli by ste mi poradiť? Urobila som si krásnu stranku cez Elementor ale záložku šablony-vstupné stránky avšak neviem ako teraz tuto vstupnú stranku nastaviť ako domovsku stranku. Som zúfala robila som ju celý deň a bojím sa, že ju budem musieť hodiť do koša 🙁 prosím vedeli by ste mi poradiť ako to nastaviť? ďakujem krásne
Návod na toto nastavení je v tomto článku – https://petravymetalova.cz/jak-nemit-na-uvodni-strane-blog/