Elementor = krásné stránky snadno a rychle

Mám web na WordPressu se skvělou šablonou, ale některé stránky bych potřebovala poskládat úplně jinak. Šablonu kvůli tomu měnit nechci a placené úpravy stránky by vyšly zbytečně draho. Co s tím?

V tom případě bys mohla využít nějaký “page builder plugin” – to je doplněk, který se nainstaluje do WordPressu a pomůže ti tvořit stránky i nad možnosti šablony.

Pluginů tohoto typu je spousta, každý funguje trošku jinak a má jiné podmínky používání.  Z těch, co jsem zatím vyzkoušela, byl jednoznačně nejjednodušší na používání a zároveň nabízel spoustu možností úprav plugin Elementor.

Co Elementor umí?

 • Umožňuje poskládat každou stránku nezávisle na nainstalované šabloně.
 • Vytvoří stránku bez hlavičky a patičky, nebo jen bez bočního sloupce.
 • Umožní nezobrazovat na stránce její název.
 • Celou stránku nebo jakoukoli její část s ním můžeš rozdělit do sloupců podle vlastního uvážení (nastvíš si jak jejich počet, tak velikost).
 • Nabízí spoustu různých prvků, které do stránky můžeš vložit a pak ještě doladit podle svých představ (tlačítka, různé tabulky, seznamy, obrázky se spoustou efektů, Google mapy atd.).
nabídka widgetů v Elementoru free

Jak Elementor používat?

V prvé řadě je potřeba ho na web nainstalovat. Je to stejné jako u jiných pluginů, takže můžeš postupovat podle návodu v článku Jak nainstalovat plugin do WordPressu. Do vyhledávacího políčka zadáš heslo Elementor a z nalezených pluginů vybereš Elementor Page Builder.

plugin Elementor

Po instalaci a aktivaci se můžeš vrhnout na tvorbu nebo úpravu stránek s pomocí Elementoru.

Jak se do editačního prostředí Elementoru dostat

A) Pokud jsi danou stránku už někdy pomocí Elementoru editovala, stačí ji otevřít a nahoře v administrační liště klikneš na Edit with Elementor.

jak editovat stránku v Elementoru

B) Přejdeš na editaci stránky jako obvykle (nebo začneš tvořit novou) a klikneš na modré tlačítko Edit with Elementor.

jak se dostat na editaci v Elementoru

Vlevo se ti pak bude zobrazovat editační nabídka Elemetoru, v hlavní části stránky uvidíš, jak tvoje stránka vypadá s úpravami.

editační prostředí v Elementoru

Kolik Elementor stojí?

Kromě té jednoduchosti a spousty užitečných funkcí a prvků má Elementor ještě další obrovskou výhodu oproti řadě podobných pluginů – v základní verzi je zdarma.

Základní verze není žádná chudinka, obsahuje 31 různých vlastních prvků (viz obrázek nahoře v článku) a navíc v ní využiješ i další widgety, které jsou součástí instalace WordPressu. Sestavit s ní můžeš opravdu parádní stránky.

PRO verze stojí za zvážení

PRO verze už je zpoplatněná, pro 1 web přijde na $49. Dají se koupit i zvýhodněné licence pro 3 / 25, 100 a 1000 webů.

Víc se o placené verzi Elementor PRO dočteš u mě v článku 6+1 pádných argumentů pro Elementor PRO.

Existují na Elementor nějaké návody?

Plugin Elementor má zpracovanou podrobnou dokumentaci, která obsahuje návody od prvních krůčků s Elementorem až po pokročilejší úpravy. Dostaneš se do ní z webu Elementoru přes položku DOCS v menu.

Užitečné tipy a informace o novinkách najdeš přímo na blogu Elementoru.

A co návod v češtině?

V únoru 2018 jsem připravila první online kurz pro počítačové blondýny Elementor v praxi, který jsem o rok později kompletně aktualizovala.

Do názorných videí jsem zpracovala podrobnou ukázku práce s Elementorem. Pochopíš, jak plugin Elementor funguje a díky tomu si zvládneš nastavit i to, co už se do tohoto jednoduchého návodu nevešlo.

Momentálně (červen 2021) kurz čeká na další aktualizaci, takže ho není možné objednat. Můžeš se ale zapsat na čekací listinu, abych ti dala vědět hned, jak bude kurz k mání.

Zatím tě ráda naučím s Elementorem pracovat individuálně během konzultace pro počítačové blondýny.

Jestli ti to přijde užitečné, pošli to dál →

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on twitter

Prostor pro postřehy a dotazy

10 komentářů

  1. Antonio, Elementor funguje v kombinaci s většinou šablon. Problém může být na šablonách, které už mají integrovaný nějaký page builder, ale tam zase Elementor není potřeba.
   Některé šablony přímo avizují, že jsou připravené pro práci s Elementorem, ale využít se dá všude, pokud se to nedostane do konfliktu s nějakým jiným page builderem.

 1. Hezky zdravím,
  pořídil jsem si Elementor Pro i vhodnou šablonu (booking – turistika) a v podstatě přichystal novou verzi svých webovek, ale nějak jsem se zasekl, pár věcí mi nejde dofinišovat, potřeboval bych si od někoho nechat (samozřejmě za odměnu) poradit, jak na to. Děkuji moc za tip (případně do SZ).

 2. Mohu se zeptat, zda lze Elementor používat i ke komerčním účelům? Mám na mysli to, že bych přes Elementor tvořil weby na zakázku za peníze. Díky za odpověď, Marián.

 3. Da se diky elementoru vytvorit chráněnou sekci online kurzu? A sběr emailu? Diky. Jirka

  1. Elementor slouží pro tvorbu obsahu, tj. dá se s ním vytvořit i obsah online kurzu, nastavit stránky pro sběr kontaktů. Pro zabezpečení stránek online kurzu už je potřeba využít nějaký další plugin (nebo zabezpečit stránku heslem přes klasické wp nastavení, ale to je spíš nouzové řešení). Pro sběr kontaktů je zase potřeba použít nějaký další nástroj (plugin nebo přímo aplikaci), v Elementoru (v placené verzi) je pak možné nastavit formulář designově a propojit ho s různým nástroji na sběr kontaktů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nové články e-mailem

Vlož sem svoji adresu a dám ti vědět o všem, co připravím pro počítačové blondýny:

Kdo to píše?

Rubriky na blogu

Návody

Nejnovější články a návody

Sdílení vítáno!

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter