6+1 pádných argumentů pro Elementor PRO

Nejedna počítačová blondýna se už přesvědčila, že se s Elementorem dá poměrně snadno vytvořit krásný funkční web. Kdo to zkusí, nechce už tvořit stránky jinak. A zároveň v něm hlodá zvědavost, co víc ještě může umět placená verze a jestli vůbec má smysl si ji pořizovat. A tak jsem to sepsala.

Pro ty, kdo Elementor zatím neznají

Ve stručnosti: Elementor je plugin ( = taková užitečná vychytávka) do WordPressu, který až neuvěřitelně usnadňuje tvorbu webu. Víc se o něm dočteš v článku Elementor = krásné stránky snadno a rychle na Brouzdališti.

Pro ty, které snadná tvorba webu láká, ale potřebují aspoň ze začátku vést trochu za ruku, jsem navíc připravila i videonávod Elementor v praxi, ve kterém se pracuje se základní bezplatnou verzí Elementoru.

A právě od těch, kdo si návod pořídili, chodí nejčastěji dotazy, jak je to s tou PRO verzí, jestli se vyplatí si ji pořizovat.

Vyplatí se PRO verze?

Odpověď není úplně jednoznačná. Záleží na tom,

 • co od svého webu očekáváš,
 • co na něm potřebuješ mít,
 • jak s ním chceš pracovat.

Pravda je taková, že některé prvky se dají nahradit jinými pluginy. Kvůli jedné vychytávce navíc bych placenou verzi nepořizovala. Jakmile se toho sejde víc, má smysl o Elementoru PRO určitě uvažovat. Je lepší rozšířit si bezplatnou verzi o nástroj

 • přímo od původních tvůrců,
 • s garantovanou podporou,
 • který se aktualizuje zároveň se základním bezplatným pluginem.

A tím je v tomto případě jen Elementor PRO. Co všechno umí navíc si teď probereme.

Vychytávky Elementoru PRO oproti free verzi

#1: Větší výběr widgetů

Širší nabídka prvků, které můžeš vkládat na stránky, určitě není překvapením. Widgetů navíc je spousta, proto je nebudu vypisovat všechny. Přehled je na tomto obrázku:

Klikni na obrázek, zvětší se 😉

Z toho množství bych ráda zmínila pár widgetů z PRO nabídky, které mi přijdou obzvlášť užitečné:

 1. Posts – vytvoří přehled článků / stránek podle zadaných kritérií (např. od 1 autora, z konkrétní rubriky, stránky podřazené jiné stránce). To využiješ, když nebudeš chtít mít na hlavní straně rovnou blog, abys tam přesto mohla vložit nejnovější články.
 2. Form – widget pro kontaktní formulář, který můžeš navíc propojit s řadou nástrojů pro e-mail marketing (např. Mailchimp, MailerLite, Active Campaign, GetResponse). S odesláním zprávy z kontaktního formuláře se tak odesilatel automaticky zařadí i do seznamu odběratelů / kontaktů v dané službě.
 3. Nav Menu – vloží do stránky libovolné menu, které si připravíš v administraci. Tento widget se hodí při přípravě online kurzů – každý kurz tak může mít svoje vlastní menu bez ohledu na menu, které je nastavené v šabloně napříč webem.
 4. Countdown – widget pro odpočet, kterému můžeš nastavit akci, kterou má provést poté, co vyprší čas (přesměruje celou stránku, zobrazí nějakou zprávu, prostě se skryje). Odpočet se dá nastavit buď ke konkrétnímu datu a času (třeba do 3. 6. 2019 23:59:59), nebo na konkrétní časový limit (např. 10 minut). Využiješ ho pro různé časově omezené nabídky, kde výrazně zvýší konverze (prodeje).
 5. Login – vloží do stránky přihlašovací formulář, kterému můžeš navíc nastavit, na jakou stránku bude návštěvník webu po přihlášení přesměrován. To se ti bude hodit pro přípravu online kurzů. Každý kurz takto může mít svoji vlastní přihlašovací stránku, takže se jeho členové pak dostanou přímo do členské sekce, kam se přihlašují.
Přihlašovací stránka s použitím widgetu Login

PRO widgety z nabídky Jednoduché a Stránky využiješ hlavně při úpravách šablony nebo na hlavní straně pro různé praktické výpisy a zobrazení.

Nabídka WooCommerce se ti bude zobrazovat a dost hodit, když máš na webu e-shop vytvořený pomocí WooCommerce pluginu. S pomocí těchto widgetů si e-shop vymazlíš podle svých představ.

#2: Globální widget

Skvělá vychytávka Elementoru PRO, která ti ušetří spoustu práce a času, je tzv. globální widget. V těchto situacích z něj budeš nadšená:

 1. potřebuješ úplně stejný prvek vložit na několik různých míst na webu (např. nějaký textový blok s důležitým upozorněním, nabídkou),
 2. budeš chtít v prvku, který jsi umístila na různá místa na webu, něco upravit,
 3. potřebuješ u nějakého prvku zachovat jednotný vzhled, i když obsahově / funkčně se může lišit (např. tlačítko, na kterém bude různý text a bude odkazovat na různé stránky, ale napříč webem má vypadat stejně).
Globální widgety – Elementor × Elementor PRO

Globální widget má tu výhodu, že ho nastavíš jednou, uložíš do nabídky Globální a pak ho z ní jen vkládáš kamkoli potřebuješ. Při použití na webu si pak můžeš zvolit, jestli chceš, aby zůstal napojený na ten základní globální widget, nebo ne.

Pokud propojení zachováš, pokaždé když v globálním widgetu něco upravíš, projeví se úprava na všech místech, kde je takto použitý. Nemusíš tak vůbec dohledávat, kde všude ho máš uložený.

Zrušené propojení se naopak hodí pro 3. z výše uvedených možností. Prostě vložíš globální tlačítko, odpojíš ho od globálního widgetu a změníš na něm, co potřebuješ, všechno ostatní se zachová.

Úpravy globálního widgetu

#3: Úpravy šablony

Toto je asi největší pecka Elementoru PRO. Díky této nadstavbě strčí Elementor hravě do kapsy šablony jako je Divi nebo Mioweb.

Placená verze ti totiž umožní upravovat i rozložení stránek napříč webem. Sama si tak můžeš snadno upravit šablonu webu – změníš hlavičku, patičku, vzhled blogu, rozložení prvků v detailu článku, prostě cokoli.

A to není všechno! Klidně si můžeš pro různé stránky měnit různé hlavičky a další části. Zároveň stejnou hlavičku upravuješ jen na jednom místě a změna se projeví všude, kde je vložená. Vlastně si tak sama nakonfiguruješ komplet celou šablonu a je jedno, z jaké šabloy ve skutečnosti vycházíš (jaká je na webu nainstalovaná).

Vytvoříš si taky svoji vlastní chybovou stránku 404 nebo stránku s vyhledáváním.

A pochopitelně má Elementor připravené i šablony pro celé stránky, ve kterých ti stačí vyměnit obrázky a texty, případně doladit barvy apod. V PRO verzi je nabídka šablon o dost bohatší.

Šablony stránek

#4: Vymazlené pop-upy (vyskakovací okna)

Na vyskakovací okna existuje ve WordPressu hned několik vymakaných pluginů, jenže jejich nastavování je docela složité (aspoň já jsem se nedávno docela dost zapotila) a vzhledově to taky není žádná hitparáda. Dřív by nad tím člověk přimhouřil oko, jen když to funguje. Jenže když si s Elementorem vypipláš web, nebudeš chtít, aby na něm vyskakovalo něco, co je designově o několik tříd níž.

A proto Elementor nedávno přišel s vlastním Pop-up builderem. V něm najdeš zase plno předpřipravených šablon, které stačí jen poladit a nastavit, jak se budou chovat.

Šablony pop-upů

Když si z pestré nabídky nevybereš, klidně si můžeš pop-up poskládat komplet sama, nebo využít rozložení nějakého předpřipraveného a vyměnit v něm použité prvky.

Pro nastavení chování pop-upu (kdy, kde a na jak dlouho se má objevit) je připravený i průvodce, abys na nic důležitého nezapomněla. A výsledek vypadá parádně!

Úravy pup-upu

#5: Dynamické prvky

Při nastavování některých widgetů má Elementor PRO tzv. dynamické prvky. To znamená, že do některých polí můžeš zadávat proměnlivé hodnoty. Hodí se to hlavně při nastavování v rámci šablony, aby se na určitém místě zobrazoval určitý obsah, který se ale na konkrétních stránkách bude měnit, např. název článku, náhledový obrázek, jméno autora.

Widget Nadpis v Elementoru × rozšíření o dynamické prvky v Elementoru PRO

Něco málo využiješ i na konkrétních stránkách – můžeš třeba zobrazit e-mail nebo login přihlášeného uživatele, který se na stránku zrovna dívá. To se může hodit zase uvnitř členské sekce.

V dynamickém nastavení najdeš i tzv. akční odkazy. Jejich pomocí nastavíš třeba tlačítko, které po kliknutí přidá novou událost do Google kalendáře návštěvníka webu (hodí se u pozvánek na různé akce).

Nebo se po kliknutí na odkaz zahájí Skype volání na tvůj účet, otevře se chatovací okno na Messengeru apod.

#6: Další rozšířené možnosti

Další vychytávky jsem se rozhodla shrnout do 1 společného bodu:

Poslední novinka v Elementoru PRO jsou pohybové efekty, které web neuvěřitelně oživí. Místo vysvětlování, mrkni na toto video:

Elementor v bezplatné verzi umožňuje používat na webu Google fonty. Elementor PRO jde ale ještě dál! Klidně si v něm můžeš na web nahrát vlastní font, který si koupíš nebo stáhneš z nějaké fontotéky.

A poslední bonus Elementoru PRO, který ti představím, je možnost vkládání vlastních CSS stylů. Pravda, to už je vychytávka pro webové fajnšmekry, jen jsem ti o ní chtěla dát vědět.

Vlastní CSS v nastavení stránky v Elementoru × v Elementoru PRO

+1 argument pro ty, kdo přemýšlí nad cenou

Cena samozřejmě hraje dost velkou roli. A podle mých zkušeností Elementoru PRO dost nahrává.

Stejně jako u podobných nástrojů se platí roční licence. Po dobu 1 roku tak máš k dispozici technickou podporu a aktualizace.

Cena se liší podle počtu webů, na kterých budeš chtít Elementor PRO používat:

 • 1 web – $49
 • 3 weby – $99
 • 1000 webů – $199

Licenci nemusíš nutně prodlužovat!

Toto je ohromná výhoda třeba oproti Miowebu. Když nebudeš chtít po uplynutí 1 roku za licenci znovu platit, o web nepřijdeš. A budou fungovat i prvky nastavené pomocí Elementoru PRO.

Přijdeš o aktualizace a možnost nově do stránek vkládat prvky Elementoru PRO, nebudeš moct využívat technickou podporu pro platící zákazníky. Vše, co máš na webu vytvořeno pomocí Elementoru PRO, zůstane plně funkční.

Postupem času se může stát, že tvoje verze pluginu bude už zastaralá a nebude fungovat úplně podle tvých představ. Pak můžeš znovu zvážit objednání licence a aktualizaci.

Anebo můžeš prodlužovat výhodněji

Když budeš spokojená a budeš chtít mít Elementor PRO stále aktuální a dostupnou technickou podporu, můžeš si licenci prodloužit za zvýhodněnou cenu. Jen je potřeba prodloužení objednat dřív, než vyprší platnost stávající licence.

A nakonec nejlepší zpráva

V těchto dnech Elementor slaví své 3. narozeniny. A jak už je tak v online světě zvykem, rozdává dárky v podobě slevy. V tomto případě je to sleva 25 % na všechny licence.

Licenci pro 1 web tak pořídíš jen za $36. Pokud máš weby 3, vyjde tě licence pro 1 z nich jen na $25 a to už je fakt pecka 😉

Nepotřebuješ žádné speciální slevové kódy. Prostě nejpozději 5. června 2019 v 10.00 h klikni na některý z odkazů v tomto článku a objednej si ho. Pak už bude k dispozici zase jen za plnou cenu.

Aktualizace k 1. 6. 2020

I letos Elementor slaví narozeniny slevou na placené licence. Tentokrát už není nabídka tak velkorysá, jako byla vloni, ale pokud o koupi Elementoru PRO uvažuješ, byla by škoda jí nevyužít.

Takže aktuální info:

 • akce platí do 5. 6. 2020 do 6.00 h středoevropského času (snad jsem to spočítala správně)
 • licenci pro 3 weby pořídíš s 10% slevou (tj. 1 web pak vychází na necelých $30)
 • licenci pro 1000 webů pořídíš s 20% slevou (tj. ušetříš $40)
 • na licenci pro 1 web se sleva bohužel nevztahuje (i tak za celý rok zaplatíš cca polovinu toho, co bys platila za Mioweb každý měsíc)

(Publikováno 30. 5. 2019, aktualizováno 3. 6. 2020)

A tady je prostor pro tvoje vyjádření

Profilový obrázek

Petra Vymětalová

Jsem technická (a často i psychická) podpora pro počítačové blondýny, hlavně pro ty, co mají weby na Wordpressu. Aby se svých webů nebály, sestavila jsem pro ně Webové DESATERO pro počítačové blondýny a připravuju srozumitelné návody, které jsou k dispozici na webech Brouzdaliště.cz a Počítačová blondýna.cz. Jak ti můžu být užitečná, se dočteš pod záložkou Kdo jsem.

Komentářů: 12

 1. Ty move efekty jsou super! Osobně mi přijde spousta těch možností a variací a hejblátek v nastavení elementů spíše pro tvůrce webů než běžné uživatele, zdá se mi to pro běžné uživatele už docela dost. Co myslíš ty? Přemýšlím nad tou hranicí Mít profi nástroj s velkými možnostmi a Mít profi nástroj uživatelsky přívětivý a jednoduše využitelný, jestli rozumíš. Ale některé prvky by se mi v Miowebu líbily, to jo, třeba ten pohyb nebo ty hezké tabulky. 🙂

  1. Podle mě jde o to, co člověk potřebuje na tom webu mít. To by ten nástroj, který si zvolí, měl zvládnout nebo aspoň umožňovat.

 2. Peti, jsem z Elementoru čím dál více nadšená. Tak, že mi stojí za to poprat se s angličtinou a mioweb dál neprodlužovat 🙂 pro mě to byl krok vedle, potřebuju mít web pod kontrolou a moci si upravit co a jak chci.

 3. Mohu se zeptat, zda lze Elementor používat i ke komerčním účelům? Mám na mysli to, že bych přes Elementor tvořil weby na zakázku za peníze. Díky za odpověď, Marián.

 4. Mam dotaz
  Jak je to s rychlosti a optimalizaci pluginu nasazenem na strance?
  uz tak jsou nektere WP sablony naddimenzovane a pomale, presdstava ze tam pribude dalsi plugin se svyma stylama nezni lakave.

  1. Vliv na rychlost to mít bude – ostatně stejně jako jiné page buildery. Jak moc velký rozdíl to udělá, bude záležet na tom, jak se bude Elementor na webu používat a taky na tom, s čím vším se bude kombinovat. Na pomalé šabloně bude každé další zpomalení už průšvih. Když bude web dobře optimalizovaný, Elementor ho sám o sobě nijak ohrožovat nebude.
   Nejlepší bude prostě to vyzkoušet aspoň s bezplatnou verzí Elementoru.

 5. Dobry den,
  uvazuji o porizeni Elementoru PRO, ale mam strach z jedne veci a porad ji nemohu dohledat ..dejme tomu, ze mam webhosting, kde muzu pouzit 6 domen, ale co kdyz mam zajemce o dalsi weby, budu muset tim padem zakoupit dalsi webhosting a domeny, tim padem i jine pristupove udaje do wordpressu a nova inatalace wordpressu na web.

  Otazka tedy zni: Dokazu Elementor PRO vyuzivat i na jinych prihlasovacich udajich do wordpressu, nebo se to vztahu jen na dany wordpress ??
  (Samozrejme se bavi o zakoupeni Elementoru PRO na 1000 webu)

  Dekuji moc za odpoved a preji hezky den.
  Volf

 6. Dobrý deň,

  chcel by som sa opýtať, akým spôsobom funguje licencia Elementoru Pro pri odovzdávaní hotovej web stránky klientovi.

  Čiže vytvorím obsah webu pomocou elementor pro a následne vlastníctvo webu prenesiem na zákazníka a web sa presmeruje na jeho vlastný hosting.

  Ďakujem za odpoveď.

  1. Vlastně jsou 2 možnosti
   a) předat web klientovi s aktivovanou licencí – pak všechno funguje dál pořád stejně, lze dál využívat možnosti E PRO, jsou dostupné aktualizace atd.
   b) před předáním licenci od webu odpojit – všechno bude fungovat tak, jak bylo nastaveno, ale už nebude možné upravovat a přidávat nic z prvků a vlastností E PRO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *