Jak nemít na úvodní straně blog

Nechci, aby můj web na první pohled vypadal jako blog. Chtěla bych mít na úvodní straně něco jiného než výpis nejnovějších článků. Jde to ve WordPressu nastavit? Jak?

~ Ano, jde to. Postup není nijak složitý, nelekni se, že tento článek se zdá být delší.

Když si nainstaluješ (necháš nainstalovat) WordPress bude v základním nastavení na úvodní straně vždy výpis nejnovějších příspěvků. Toto nastavení se dá ale snadno změnit a na úvodní straně můžeš mít třeba kompletní nabídku svých služeb.

Než změníme nastavení

Ze všeho nejdřív si musíš v administraci vytvořit

A) stránku, která se má zobrazovat jako úvodní strana webu

Tu připrav přesně tak, jak chceš, aby se na té úvodní straně zobrazovala.

B) stránku, na které bude umístěný výpis článků (když nebude na hlavní straně, tak aby nezmizel z webu úplně)

Tu stačí jen pojmenovat a publikovat, nemusíš do ní vkládat žádný obsah.

Až budeš mít obě stránky připravené, jdeme na to 😉

Nastavujeme novou úvodní stranu

hlavní strana ve wordpressu - nastavení
 1. V administraci webu vyber v pravém sloupci Nastavení.
 2. V podmenu, které se ti vzápětí zobrazí, vyber Zobrazování.
 3. V hlavní části stránky zatrhni volbu Statickou stránku.
 4. Pak v nabídce pro Úvodní stránku (A) zvol tu stránku, kterou máš připravenou jako úvodní, a v nabídce Stránka s příspěvky (B) tu, kterou sis vytvořila pro výpis příspěvků.

jak nastavit hlavní stranu ve WordPressu
 1. Nakonec klikni dole na tlačítko Uložit změny.
 2. Zkontroluj přímo na webu, jak to vypadá, a pogratuluj si k dalšímu splněnému úkolu.

Změna se neprojevila?

Možná se ti jen načítá ještě staré nastavení. Otevři si hlavní stranu svého webu a pak zmáčkni současně klávesy Ctrl a F5. Stránka se obnoví a měla by se už načíst správně.

Když to nepomůže, mrkni znovu na Nastavení > Zobrazování, jestli se nové nastavení uložilo.

Kdyby ani to nestačilo, zkontroluj si, že stránka, která se má na hlavní straně zobrazovat, je publikovaná ( = když ji v administraci otevřeš, tak vpravo máš tlačítko Aktualizovat). Pokud publikovaná není, klikni na tlačítko Publikovat.

Pokud se ti přes veškerou snahu nedaří, napiš do komentáře pod tento článek.

Povedlo se?

Super! Pochlub se v komentářích pod tímto článkem, ať můžu mít radost s tebou.

WordPress pro počítačové blondýny - online kurz

Chceš se s WordPressem naučit pracovat pořádně?

Naučím tě to v kurzu WordPress pro počítačové blondýny. Pochopíš, jak WordPress funguje, takže práce s ním pak už bude hračka.

Jestli ti to přijde užitečné, pošli to dál →

Prostor pro postřehy a dotazy

6 komentářů

 1. Krásný den 🙂 Úvodní stránku mám vytvořenou a zadanou jako statickou, ale když si dám zobrazit web, tak je tam jen ta stránka, žádné záhlaví ani zápatí, sidebar, prostě nic.. Stránku jsem dělala v Elementoru, vše zadané na střed, ale stejně mám obrázek nalevo.. Proklikala jsem snad už všechno, ale bez výsledku 🙁 😀
  Děkuju za radu..

  1. Už jsem na to přišla.. Omlouvám se za spam.. Kdyžtak to prosím smaž, ať nematu nikoho jinýho 😀 Prošla jsem si Brouzdaliště a tvoje články a narazila na jeden, díky kterému mi to došlo 😀 Takže vlastně aniž bys mi odpověděla, radu jsi mi dala. Děkuju 😉

 2. Podařilo se mi změnit úvodní stránku, ale nedovedu ten blog dostat na jinou stránku. Podle návodu moc nevím, co se po mě vhce – teda jak mám ty blogové příspěvky přesunout jinam 🙂

  1. Katko, s blogovýma příspěvkama nic neděláš. Jen vytvoříš p rázdnou stránku (nazveš si ji třeba Blog, to je fuk) a pak ji nastavíš jako stránku pro blog. Na její url adrese se pak bude načítat automaticky blog.

 3. Pěkný den,
  je možné udělat stránku s nejnovějšími příspěvky tak, abych neměnila stávající hlavní stránku (na hlavní stránce momentálně nejnovější příspěvky jsou)? Není nutné teď řešit, proč to chci dělat 😀 Jen bych prostě potřebovala vytvořit samostatnou stránku, kde budou nejnovější příspěvky. Jak prosím na to?
  Moc děkuji…

  1. Možné je všechno, jen něco je úplně jednoduché, něco náročnější. Přímo součástí WordPressu tahle možnost (pokud je mi známo) není. Pravděpodobně by to šlo pořešit nějakým pluginem, předpokládám, že na jedné z těch stránek by neměl být přímo celý blog, ale jen ty nejnovější příspěvky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *