Pídíš se, jak si udělat web,

i když se cítíš jako počítačová blondýna?

Bojíš se, jestli to vůbec můžeš zvládnout?

Ano, i TY zvládneš SAMA
vytvořit a spravovat svůj VLASTNÍ WEB!

Nevěříš, že i tobě se podaří vytvořit funkční web? V tom případě si rozklikni svoji pochybnost tady:

Ale nedá ti to, že? Jinak by sis to tu nečetla… A to je dobře! Byla by škoda nechat se odradit prvním nezdarem, když už ses jednou odhodlala.

Možná jsi to jen chytla za špatný konec, nebo za moc konců najednou. Informací, rad a návodů je všude taková spousta, že se v tom jen těžko orientuje a když vlastně ani přesně nevíš, co hledáš, snadno se v té džungli ztratíš.

Přitom to tak vůbec nemusí být…

Asi tě zklamu. Tohle tvrzení není ani trochu výjimečné. Naopak ho slýchám dost často. Určitě funguje jako skvělá výmluva, proč to ani nezkusit nebo proč to vzdát při prvním klacku pod nohama. Ve skutečnosti to stojí na tvém rozhodnutí

  • Chceš být jednou z mnoha “výjimek”, co to radši ani nezkusí?

NEBO:

  • Chceš být jednou z mnoha, kdo mají svůj vlastní web?

 

To mi vůbec nevadí. Z toho, že ji čteš, soudím, že jsi gramotná, to mi stačí vědět.

Protože už jsem pár desítek webů vytvořila a u dalších asistovala, vím, že k tomu nejsou potřeba žádné superschopnosti. Vlastně stačí jen špetka odvahy zkusit něco nového a dostatečné odhodlání nevzdat to na první překážce.

No a hlavně jsem si to už ověřila na absolventkách svých kurzů. Některé z nich měly na začátku totiž úplně stejné pochybnosti.

Do Petřina kurzu jsem vstupovala s nulovým povědomím, jak se tvoří web a co je k tomu potřeba. A teď mám kompletní a funkční web, který jsem si udělala SAMA. Zázrak během 4 týdnů!
Hana Vanková
Hana Vanková
Tesař z Ovčína.cz
Před měsícem jsem nevěřila, že se mi podaří udělat takový web. Teď si v klidu stránky postavím znovu přesně podle mých představ. Naučila jsi mne princip a styl WP přemýšlení. Vím, že to díky době dokážu. Teď jsem paní svého webu!
Kateřina Jindrová, zahradní architekt
Kateřina Jindrová
Zahrady srdce.cz
Připravila jsem

online kurz WordPress pro počítačové blondýny

Osobně tě jím provedu pěkně za ruku, aby ses nikde neztratila a na konci měla svůj vlastní web.

Co se v kurzu naučíš?

Společně prošlapeme cestičku k tvému vlastnímu webu:

Začneme základní orientací ve WordPressu, abys neztrácela čas klikáním z odkazu na odkaz.

Naučíš se vybrat a přizpůsobit vzhled svého webu, aby vypadal k světu a podle tvých představ.

Sama zvládneš vkládat a upravovat obsah svého webu - stránky, články, obrázky...

Projdeme důležité funkce v administraci webu, abys je dokázala používat.

Ukážu ti, jak snadno a zdarma získat tisíce různých vylepšení, která obohatí tvůj web.

Seznámím tě s několika svými oblíbenými vychytávkami, které při práci na webech používám.

Na konci kurzu budeš mít svůj vlastní web, který zvládneš sama

A to vůbec není málo, co říkáš?

Neslibuju zázraky na počkání

Nejspíš napoprvé nestvoříš grafické veledílo, ale o to nám teď ani nejde.

Důležité je, že...

Když jednou pochopíš princip fungování WordPressu, máš vyhráno!

Po absolvování kurzu si dokážeš poradit sama,
nebo budeš vědět, kde hledat pomoc.

Kurz mi pomohl vybudovat úplně nové webové stránky, které se mi líbí. Také jsem díky kurzu pronikla do tajů Wordpresu a Gutenbergu. Už mi nevadí, když něco nefunguje, prostě zkoumám, jak to udělat jinak. Tvůj kurz mě totiž naučil myšlení, jak se orientovat ve WP samostatně i bez tvé pomoci a to je moc důležité. Kurz se určitě vyplatí.
Radka Kolinová
Radka Kolínová
průvodkyně šťastnou menopauzou
Kurz WP vřele doporučuji všem, kteří s webem začínají, i těm, kteří se v tom plácají sami. Tento kurz mi otevřel nový směr myšlení, neučí jen klik sem - klik tam, ale naučí vás o webu přemýšlet v širších souvislostech, orientovat v gutenbergu a web si postavíte sami.
Iveta Dušátková
Iveta Dušátková
průvodkyně světem ženství

Proč jsem vybrala WordPress?

WordPress je dle mých zkušeností jasná volba číslo 1 pro web počítačové blondýny, protože:

Pracuju s ním už od roku 2010 a nepřestávám obdivovat, co všechno dokáže a jak snadné to s ním je.

Do kurzu jsem šla s nepříliš valným míněním o WordPressu (předchozí špatná zkušenost, kdy jsem se snažila všechno vymyslet a najít sama a měla pocit, že mi to WP sabotuje) a tenhle kurz v tomhle naprosto předčil moje očekávání. Tím, že mě vším provedl někdo, kdo ví, jak na to, i v jakým správným pořadí jít, tak to přestalo být strašidelný! Díky.
Ven Avenir
Ven Avenir
VenAvenir.cz
Přátelé mě odrazovali, že to je zbytečné, měla jsem i nabídku, že mi web postaví... ale představa, že pak budu odkázána na svého webmastera a s každou věcí za ním budu muset chodit, se mi vůbec nelíbíla. Tak jsem se do toho pustila s Petrou a nelituji. Kurz rozhodně doporučuji každému, kdo chce mít web ve svých rukou a hlavně tomu chce porozumět a naučit se to ovládnout sám!
Alena Kobylková
Alena Kobylková
lektorka kurzů Květiny, které nikdy nezvadnou

Jak bude kurz probíhat?

Lekce jsou zpracované tak, aby byly maximálně praktické:

Naučila jsem se pracovat ve WordPressu tak, abych to dál v klidu zvládla sama. Všechno bylo krásně přehledné, srozumitelné a hlavně po kupě na jednom místě. Doporučuji všem, pro který je WordPress sprostý slovo. Jděte do toho a udělejte si parádní webovky levou zadní.
Klára Svobodová Spocklidem.cz
Klára Svobodová
autorka Spocklidem a Těhotnýho Buddhy
Petra a její wordpressový kurz umí váš web povýšit o několik levelů. Provede vás trpělivě sérii návodných videí, která jsou systematicky a přehledně zpracovaná. Krok po kroku vám představí wordpressové prostředí, až budete překvapeni, co úžasného si můžete sami vytvořit. Pokud víte, co na webu chcete mít, jen nevíte, jak to tam dostat, neváhejte a objednejte si kurz. Petra vás vše s radostí naučí.
Lucie Peričková
Lucie Peričková
podpora pro maminky i zdravý vývoj dětí

Ke kurzu navíc dostaneš 3 užitečné bonusy

návod Zálohování WordPressu

Kvalitní záloha webu je skvělá pojistka pro všechny případy. Ty si ji budeš moct nastavit hned na samém začátku, takže pak už se o svůj web nebudeš muset bát.

videonávod Jak skrýt web

Když nebudeš chtít, aby ti někdo okukoval tvůj rozpracovaný web, podle tohoto návodu ho snadno schováš.

návod Vhodné rozměry obrázků

Na velikosti obrázků na webu záleží. Vysvětlím ti, jak poznáš, jaké rozměry jsou tak akorát pro obrázky na tvůj web.

Kde beru tu jistotu, že to dokážeš?

Ze svých bohatých zkušeností.

0 +
webů

mi prošlo pod rukama při práci a konzultacích

Díky tomu tě můžu včas varovat před nejběžnějšími chybami. Naučíš se s WordPressem pracovat efektivně a budeš žasnout, jak ti web poroste před očima.

0
let
tvořím a spravuju weby nejen na WordPressu

Díky tomu znám základní principy pro práci na webu. Naučím tě je, aby ses nemusela zdržovat metodou pokus – omyl, když to není potřeba.

0
let
učím počítačové blondýny pracovat s WordPressem

A proto vím, že odhodlání je mnohem důležitější než hluboké počítačové znalosti a talent na technikálie. Odhoď předsudky a nech se vést!

Kdo jsem?

Jmenuju se Petra Vymětalová a učím počítačové blondýny zvládat technikálie online podnikání.

Baví mě pomáhat webům na svět a sledovat, jak se rozrůstají a získávají si své nadšené publikum.

Mrzí mě, když nestíhám asistovat všem, kdo mě při seznamování s webem žádají o konkrétní rady, nasměrování nebo pomocnou ruku.

A proto jsem se rozhodla zkusit to trochu jinak…

Miluju Petřiny kurzy! Všechny jsou uživatelsky stoprocentně přívětivé a  nabité praktickými informacemi a návody krok za krokem. WordPress pro počítačové blondýny mě zbavil strachu, že si s ním neporadím. Ale co je úplně to vůbec nejlepší, je Peťa samotná. Je pro mě prostě potěšením nechat se vést někým tak empatickým, laskavým a připraveným vám s čímkoliv pomoct.
Eva Koudelová
Eva Koudelová
designerka
Petra nejen, že má výborné znalosti o platformě WordPressu, ale navíc je vynikající pedagožka. Díky tomu dokáže své znalosti předat i posluchačům, kteří se s Wordpressem ještě nesetkali. Kurz vhodný i pro rozšíření znalostí pro ty, kteří již s WordPressem pracovali, avšak nemají ještě prozkoumána všechna jeho zákoutí.
Jan Chvátal
projektant

A možná ti ještě něco vrtá hlavou...

Pro odpověď si klikni na otazník.

Nejlíp tak, že se do toho pustíš. Jak už jsem vysvětlovala, o technických schopnostech to nijak zvlášť není. Mám zkušenost, že ti, co o sobě na začátku nejvíc pochybují a považují se za ztracené případy, to nakonec zvládnou podstatně snáz, než ti, kdo se do toho bezhlavě vrhnou, přeskakují návody a z vlastní iniciativy si dokážou docela zavařit.

Mnohem důležitější než talent na technikálie je pevné odhodlání, špetka odvahy pustit se do neznáma a ochota nechat se vést.

Rozhodnutí je jen na tobě, vedení se ujmu já a s odvahou ti pomůžu. Dnes mají weby i děti, tak proč ne ty?

Pokud chceš mít na konci kurzu svůj web opravdu hotový, nějaký čas mu budeš muset věnovat. Samozřejmě bude záležet na tom, jak rozsáhlý web máš v plánu a jak jasnou máš o něm představu.

V prvních 4 týdnech se ti vždy v pondělí, úterý a ve středu otevře 1 lekce, která obsahuje textové vysvětlení dané problematiky a několik krátkých názorných videonávodů. Většina lekcí má návody v délce od 15 do 35 minut.

Od čtvrtka do neděle budeš mít vždy čas, abys obsah lekcí uvedla do  praxe a udržela tempo kurzu.

Na závěr máš ještě celý týden na dostudování, kdy ti ještě pořád budu k ruce v podpůrné skupině.

To ničemu nevadí. Naopak!

Samotný kurz sice počítá s tím, že už máš web s WordPressem nainstalovaný, ale po uhrazení faktury ode mě dostaneš odkaz na návod, jak si web zřídit a WordPress na něj nainstalovat, navíc i s 50% slevou na webhosting i s bezpečnostním certifikátem. Všechno si můžeš předem včas připravit.

To záleží na tom, jak moc ses už se svým webem stihla skamarádit. Pokud se teprve nesměle oťukáváte a ty se v tom tak trochu plácáš, kurz ti určitě pomůže.

Jestli jsi ještě pořád nesebrala odvahu přejít na nový blokový editor obsahu (už je vážně nejvyšší čas, podpora klasického editoru brzo skončí), může být kurz ta pravá pomoc. Zde se s ním totiž naučíš pracovat.

V kurzu pochopíš, jak tvůj web funguje, kde se co nastavuje a jak s ním efektivně pracovat.

Obojí jsou “jen” šablony WordPressu s řadou různých rozšíření a s vlastním editorem pro snadnější tvorbu obsahu. Specifika těchto šablon v kurzu probírat nebudeme, ale řada nastavení a vychytávek je pro všechny wordpressové weby společná.

Mioweb je natolik specifický, že bys z kurzu využila jen naprosté minimum, kurz se ti proto nejspíš nevyplatí.

S šablonou Divi sice nevyužiješ kurz do posledního puntíku (např. výběr a nastavení šablony), ale většina informací z něj se ti hodit bude – např. práce s blokovým editorem, který budeš potřebovat pro tvorbu článků na blog.

Pokud blog neplánuješ a budeš tedy pracovat jen s vestavěným editorem Divi, z kurzu využiješ zhruba polovinu lekcí.

Záleží mi na tom, abys první krůčky s WordPressem zvládla bez zbytečných karambolů. Je pro mě důležité, aby ses na této trochu dobrodružné výpravě cítila bezpečně a měla možnost kdykoli se na mě obrátit s dotazy i pochybnostmi.

Zároveň ale není v mých silách a časových možnostech poskytovat takovou podporu nonstop po celý rok. Proto jsem si vyhradila 5 týdnů, kdy budu účastníkům kurzu plně k dispozici, aby nikdo nemusel na pomocnou ruku, podporu a povzbuzení dlouho čekat.

Tento kurz vznikl z potřeby mít ucelený návod na vytvoření webu na WordPressu, který se mi na Youtube právě nepodařilo vypátrat.

Buď jsou příliš zjednodušené (takže pak člověk neví, kam doopravdy kliknout), nebo naopak příliš konkrétní (takže stačí vybrat si jinou šablonu a jsi v háji). Navíc je drtivá většina v angličtině. A to nemluvím o aktualizacích a technické podpoře, která se na YouTube neposkytuje.

Pokud najdeš návod, který ti bude vyhovovat a se kterým si troufneš web postavit sama, směle do toho! Budu ráda, když mi o něm dáš vědět.

POZOR, není to pro každého!

Kurz jsem vytvořila na míru pro počítačové blondýny. Ty si v něm libují, protože

To, co je pro počítačové blondýny nesporná výhoda, může být pro někoho jiného naprosto nevyhovující. Proto si KURZ NEOBJEDNÁVEJ, pokud:

Kurz pochopitelně není ani pro ty, kdo nemají a nechtějí mít web na WordPressu.

Opravdu to může dokázat každý. V kurzu je skvělá podpora, člověk se může zeptat na cokoli, blbá otázka neexistuje 🙂 Skvěle zpracovaný kurz, srozumitelné návody. Přesně víte, kam kliknout a co tam napsat! Zkrátka perfektní v každém ohledu!
Vladimíra Remeníková
Vladimíra Remeníková
tvůrkyně autorských šperků
Někdy se mi stane, že si zaplatím kurz, začnu a k dokončení už se mi nedostává motivace a energie. To u Péti neplatí. Její postrkování dopředu, člověčí péče, dotazování, jak mi to jde, super tipy a doplňky mě prostě donutily... Díky Pétě jsem si postavila sama web a umím ho upravovat a spravovat.
Gabriela Bartošová
Gabriela Bartošová
copywriterka a blogerka
Myslím, že kurz není pro každého. Je jen pro ty, kteří chtějí... Díky lidskému přístupu a postupu doslova "polopatě" to zvládám i já a to už je co říct...
Luděk DouBrava
Brava dělá nová těla

Zapiš se na čekací listinu

Teď se bohužel nedá do kurzu přihlásit, ale když mi svěříš svoji e-mailovou adresu, dám ti vědět, až ho znovu otevřu nebo připravím něco podobného. A aby ses zatím nenudila, občas ti pošlu i nějaké další užitečné webové tipy pro počítačové blondýny.

Tady jen zadej svůj e-mail a klikni na růžové tlačítko:

A ještě další reference, které se mi jinam nevešly

S WordPressem jsem měla (kdysi) zkušenost pracovní, v organizaci jsem pouze psala a doplňovala texty na web, na vše nad rámec jsem volala ajťáka. Kdybych předtím měla tento kurz, asi jsem si zvládla s mnohým poradit sama. Kurz mi přišel úplně ultra srozumitelný. Nebála bych se ho doporučit starším generacím a lidem, co s počítači opravdu bojují. Pochvaluju si plynulé provedení těmi míň záživnými částmi nastavování a tipy na zabezpečení. To vše mi hodně zrychlilo práci na webu. Oceňuju i praktické informace nad rámec práce s WordPressem. Takže moc díky za kurz a podporu ve skupině!
Dominika Hondlíková
fotografka
Kurz mě úplně šokoval, byl naprosto skvělý a nad očekávání splnil vše, co jsem si přála. Vše jasné, stručné, přesně podle mého gusta, (jsem praktik, vyhovuje mi názornost). A navíc ta rychlost - když nevím napíšu a během pár chvil je tu rada! Paráda!
Andy Pálová
Chtěla jsem od kurzu, aby urychlil moje objevování WordPressu, abych s ním uměla pracovat lépe a dříve. A chtěla jsem se ve WP aspoň trošku zorientovat, abych za pár měsíců mohla zveřejnit hotový web. No a nakonec jsem se v něm zorientovala poměrně slušně za 2 týdny a web byl zveřejněný asi za měsíc. Mile mě překvapila krásně zpracovaná videa a bonusy a taky to, kolik jsem se toho dozvěděla jak o WP, tak i obecně o stavbě webu včetně různých tipů a triků, jak udělat web pro návštěvníky praktický a atraktivní.
Kateřina Pánková
Kačabí pohorky.cz
Mám web už nějakou dobu, ale moc mi to s ním nešlo, proto jsem se přihlásila do kurzu, abych díky tvým radám, doporučením a vychytávkám konečně pochopila alespoň základy a naučila se, co a jak si nastavit. Kurz mi dal víc, než jsem čekala. Chci mockrát poděkovat za tvůj přístup. I když jsme se nepotkaly osobně, tak i v on-line prostoru skrze obrazovku mého počítače vnímám tvoji snahu, ochotu pomoci, poradit a předat svoje zkušenosti dál nám, kterým nebylo do vínku naděleno "technické smýšlení".
Jana Vyvlečková
sociální pedagog

Dotazy? Nejasnosti?

Zeptej se, ráda ti odpovím. Napiš mi na e-mail petra@petravymetalova.cz 😉