Vůbec není blbá! Jen ji to nenaučili

Adéla je počítačová blondýna. Nebo si tak aspoň připadá, když se rozhodne zapracovat na svém webu. (Mimochodem – víš, proč blondýna u počítače ječí? 😉 )

∼ Protože drží myš.

… ne, tohle není Adélin případ. Ona s blondýnami z oblíbených vtípků nemá nic společného. To jenom u počítače to na ni občas padne.

 

Počítačové technikálie jsou její noční můra

Někdy ji ten pocit IT bezmoci úplně paralyzuje, takže radši přepne na Facebook a vesele si tam prokrastinuje, aby večer usínala s výčitkami, že s tím zase nepohnula.

Jindy se do toho s odhodláním obuje, požádá o radu strýčka Googla,  který jí naservíruje spoustu návodů a řešení na její aktuální problém. Zajásá, klikne a za chvíli ji nadšení přejde, protože těm počítačovinám prostě nerozumí.

Když už se jazykem IT kmene přece jenom nějak prokouše, někde se něco zamotá a začne si to žít svým životem. Když se to pokusí opravit, ještě se to celé rozbije. Podle toho, jakou má zrovna náladu (nebo chcete-li v jaké fázi cyklu se zrovna nachází 😉 ) to končí buď slzavým údolím, nebo rozbitým monitorem.

 

tablet+kladivo

Pokud se z toho nezblázní, obrátí se nakonec na přítele, který tomu rozumí, protože on není přece žádná blondýna. Ten ji nejdřív sprdne, co se v tom vrtá, když o tom ví houby. Pak jí vysvětlí, že kdyby to nechala na něm rovnou, nebylo by s tím teď tolik práce.

(Jasně, nebylo, ale kdy by to bylo, že?)

Protože ji ale má rád a vidí, jak je z toho vyřízená, nakonec jí pomůže. Do hodiny napraví napáchané škody a během pár minut pak nastaví to, kvůli čemu se to rozbilo 😉

Prostě happyend jak z amerického filmu.

Adéla má na vybranou

 • Může to všechno prostě vzdát a zůstat jen u toho Facebooku, sem tam poslat nějaký mail.

  Prostě se spokojí s tím, že je fakt blondýna.

 • Může dál bojovat a doufat, že jednou to klapne.

  A ono to časem opravdu půjde líp, jen je ta metoda pokus-omyl dost psychicky a často i finančně náročná.

 • Může to příště už fakt rovnou nechat na příteli, který tomu rozumí.

  A čekat až si na to jednou najde čas.

 • Může si zaplatit odborníka, který to udělá všechno za ni.

  Stojí to sice peníze, ale ten klid…

… nebo se obrní trpělivostí a najde si takový návod, kterému bude rozumět a se kterým se jí to už nerozbije.

Není přece blbá!

Ona totiž Adéla vůbec není blbá blondýna, jen ji ty technikálie nikdo pořádně nenaučil.

 • Možná taky chodila do školy v dobách, kdy vrcholem práce s textem byl nezapomenutelný editor t602 a o e-mailu se jen vědělo, že něco takového jako elektronická pošta existuje.
 • A možná chodila do školy ještě dřív a viděla počítač při exkurzi do místního národního podniku, kde pro něj bylo vyhrazené jedno patro.
 • No a třeba začínala školní docházku už v době elektronické, ale v hodinách informatiky jen hráli hry, nebo prostě měla zrovna úplně jiné zájmy 😉

Pálí jí to, proto si objednala bezpečný web

Ona je fakt šikovná ženská. Nevěřili byste co všechno je vůbec možné vědět o bylinkách, cestování do exotických destinací, osobním rozvoji, bytovém designu, co se dá vyrobit z nejrůznějších materiálů, uvařit z nejprapodivnějších surovin…

Adéla si v tom hoví jako ryba ve vodě a ráda by to, co ví a umí, vyslala do světa. Jenže bez těch zatrolených technikálií to jde dost ztuha.

Naštěstí dostala ten nápad, jak pomoct sobě i dalším počítačovým blondýnám. Objednala si u mě web, kde najde to, co potřebuje vědět, ve srozumitelné podobě.

Spolu jsme vytvořily bezpečné prostředí i pro ty nejblonďatější dotazy:

Brouzdaliste-FB

Přijď se taky ošplouchnout!

Plavky si balit s sebou nemusíš a vstupné nevybíráme. Prostě přijď na čumendu a uvidíš, jestli se necháš zlákat i k nějakému osvěžení svých počítačových znalostí nebo svého webu 😉

→ → → www.brouzdaliste.cz

Už tam na tebe čekám 😉

A tady je prostor pro tvoje vyjádření

Petra Vymětalová

Petra Vymětalová

Díky bohatým zkušenostem s tvorbou vlastních webů jsem se v rámci projektu Brouzdaliště.cz pasovala do role internetové průvodkyně technikáliemi pro počítačové blondýny. Jak ti můžu být užitečná, se dočteš pod záložkou Kdo jsem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *