Počítačová blondýna? Prostě ji to nenaučili

Adéla je počítačová blondýna. Nebo si tak aspoň připadá, když se rozhodne zapracovat na svém webu. (Mimochodem – víš, proč blondýna u počítače ječí? )

∼ Protože drží myš.

… ne, tohle není Adélin případ. Ona s blondýnami z oblíbených vtípků nemá nic společného. To jenom u počítače to na ni občas padne.

počítačová blondýna

Počítačové technikálie jsou její noční můra

Někdy ji ten pocit IT bezmoci úplně paralyzuje, takže radši přepne na Facebook a vesele si tam prokrastinuje, aby večer usínala s výčitkami, že s tím zase nepohnula.

Jindy se do toho s odhodláním obuje, požádá o radu strýčka Googla,  který jí naservíruje spoustu návodů a řešení na její aktuální problém. Zajásá, klikne a za chvíli ji nadšení přejde, protože těm počítačovinám prostě nerozumí.

Když už se jazykem IT kmene přece jenom nějak prokouše, někde se něco zamotá a začne si to žít svým životem. Když se to pokusí opravit, ještě se to celé rozbije. Podle toho, jakou má zrovna náladu (nebo chcete-li v jaké fázi cyklu se zrovna nachází) to končí buď slzavým údolím, nebo rozbitým monitorem.

tablet+kladivo

Pokud se z toho nezblázní, obrátí se nakonec na přítele, který tomu rozumí, protože on není přece žádná blondýna. Ten ji nejdřív sprdne, co se v tom vrtá, když o tom ví houby. Pak jí vysvětlí, že kdyby to nechala na něm rovnou, nebylo by s tím teď tolik práce.

(Jasně, nebylo, ale kdy by to bylo, že?)

Protože ji ale má rád a vidí, jak je z toho vyřízená, nakonec jí pomůže. Do hodiny napraví napáchané škody a během pár minut pak nastaví to, kvůli čemu se to rozbilo 😉

Prostě happyend jak z amerického filmu.

Adéla má na vybranou

 • Může to všechno prostě vzdát a zůstat jen u toho Facebooku, sem tam poslat nějaký mail.
  Prostě se spokojí s tím, že je fakt blondýna.
 • Může dál bojovat a doufat, že jednou to klapne.
  A ono to časem opravdu půjde líp, jen je ta metoda pokus-omyl dost psychicky a často i finančně náročná.
 • Může to příště už fakt rovnou nechat na příteli, který tomu rozumí.
  A čekat až si na to jednou najde čas.
 • Může si zaplatit odborníka, který to udělá všechno za ni.
  Stojí to sice peníze, ale ten klid…

… nebo se obrní trpělivostí a najde si takový návod, kterému bude rozumět a se kterým se jí to už nerozbije.

Není přece blbá!

Ona totiž Adéla vůbec není blbá blondýna, jen ji ty technikálie nikdo pořádně nenaučil.

 • Možná taky chodila do školy v dobách, kdy vrcholem práce s textem byl nezapomenutelný editor t602 a o e-mailu se jen vědělo, že něco takového jako elektronická pošta existuje.
 • A možná chodila do školy ještě dřív a viděla počítač při exkurzi do místního národního podniku, kde pro něj bylo vyhrazené jedno patro.
 • No a třeba začínala školní docházku už v době elektronické, ale v hodinách informatiky jen hráli hry, nebo prostě měla zrovna úplně jiné zájmy 😉

Pálí jí to, jen potřebuje nasměrovat

Ona je fakt šikovná ženská. Nevěřili byste co všechno je vůbec možné vědět o bylinkách, cestování do exotických destinací, osobním rozvoji, bytovém designu, co se dá vyrobit z nejrůznějších materiálů, uvařit z nejprapodivnějších surovin…

Adéla si v tom hoví jako ryba ve vodě a ráda by to, co ví a umí, vyslala do světa. Jenže bez těch zatrolených technikálií to jde dost ztuha.

Naštěstí dostala ten nápad, jak pomoct sobě i dalším počítačovým blondýnám. Objednala si u mě návody a kurzy, kde se dozví to, co potřebuje, ve srozumitelné a lidské podobě.

Jednoduché návody na různá drobnější nastavení jsem zpracovala do článků přímo na tomto webu. Podrobnější a rozsáhlejší návody pak najdeš pod záložkou Kurzy.

Bezpečné prostředí i pro ty nejblonďatější dotazy a sdílení jakýchkoli patálií s technikáliemi ti můžu zaručit ve facebookové skupině Počítačové blondýny: tipy, zkušenosti, sdílení, do které tě tímto srdečně zvu!

(Pozor, vstupní otázky je potřeba zodpovědět, abych tě do skupiny mohla přidat.)

Jestli ti to přijde užitečné, pošli to dál →

Prostor pro postřehy a dotazy

Jedna odpověď

 1. A protože po přechodu na HTTPS kromě všech To se mi líbí zmizely i všechny vložené komentáře, přikládám je aspoň jako obrázek. Kdybys na ně náhodou byla zvědavá, tady jsou:

  … a po kliknutí se ten náhled ještě trochu zvětší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *