Jak Facebooku podstrčit až 500 stránek najednou

Na webu proběhly úpravy, které se dotkly všech stránek. Potřebovala bych, aby je Facebook vzal na vědomí, ale nechce se mi zadávat do Sharing Debuggeru jednu stránku po druhé. Nešlo by to nějak hromadně?

Šlo 😉

Nejrychlejší a nejméně technicky náročné řešení je přes www.re-scrape.com, kde můžeš Facebooku naservírovat až 500 odkazů najednou.

Pokud máš vytvořenou mapu webu (sitemap), můžeš si zkopírovat url adresy přímo z ní. Jinak budeš muset všechny adresy kopírovat ručně, což už je zase zdlouhavější. Pořád to ale vychází časově mnohem lépe, než nechat projít všechny stránky webu přes Sharing Debugger po jedné.

Jak podstrčit Facebooku více stránek najednou

  1. Otevři si www.re-scrape.com.
  2. Zhruba uprostřed stránky najdeš formulářové okno s hlavičkou Enter your URLs line by line. Max 500 URLs. Do něj vlož celé url adresy stránek / článků na svém webu. Vkládá se vždy jen jedna adresa na řádek a musí být celá (tj. včetně úvodního http:// nebo https://). Najednou můžeš vložit maximálně 500 adres. Máš-li jich víc, budeš je muset vkládat postupně po “balíčcích” do 500.
  1. Až budeš mít adresy vložené, klikni na dlouhé tlačítko Submit.
  2. Teď už jen počkej, až si Facebook postupně “přechroustá” jednu stránku za druhou.

To je všechno 😉

Až vložíš odkaz na kteroukoli “přechroustanou” stránku na Facebook, načte si ji už i s novými informacemi.

Měla bys ještě vědět

I když Facebooku řekneš, aby si načetl nové informace, budou tyto nové informace platit jen pro nová sdílení. Pokud jsi článek sdílela už dříve, tak třeba po změně náhledového obrázku ten původní na Facebooku zmizí a zůstane tam jen prázdný prostor.

Napravit to můžeš podle návodu v článku Jak vyměnit obrázek a opravit popis článku po sdílení na Facebooku.

Jestli ti to přijde užitečné, pošli to dál →

Prostor pro postřehy a dotazy

Jedna odpověď

  1. Tak, re-scrape chroustá mých 99 článků. Sitemap jsem neměla, po instalaci pluginu nefungovaly stránky, tak ji asi ještě chvíli mít nebudu. Klikala jsem ručně, ale je to tam!
    Každopádně díky za super návody, konečně už budu mít fb komentáře pod kontrolou. To množství článků opravdu nedokážu kontrolovat růčofůčo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *