Jak vložit video z YouTube na jakýkoli web

Jednoduché vložení videa z YouTube přes sdílecí odkaz mi na webu nefunguje. Jakým způsobem můžu video z YouTube na svoje stránky dostat?

Neboj se, není to o moc složitější než ten superjednoduchý způsob, který jsem ti popsala v článku Jak vložit video z YouTube do WordPressu.

Tento postup využiješ taky v případě, že se ti video vložené podle výše uvedeného návodu v článku nezobrazuje úplně podle tvých představ.

Ukážu ti, jak video vložit pomocí HTML kódu (nelekej se té zkratky, žádné tvoření kódů tě nečeká, jen jeden zkopíruješ a vložíš 😉 ). Návod tedy využiješ na jakémkoli webu, kde máš možnost prostřednictvím HTML cokoli vkládat nebo upravovat.

Jak získat HTML kód k vložení videa z YouTube

 1. Otevři si přímo na YouTube video, které chceš na web vložit.
 2. Pod videem klikni na Sdílet.
vložit video z Youtube do WordPressu - najít odkaz ke sdílení
 1. Zde se rovnou přepni na kartu Vložit.
Vložení videa z Youtube pomocí HTML kódu - nastavení rozměrů
 1. Zobrazí se ti HTML kód k vložení videa na web (na obrázku modře označený). Ten zase stačí zkopírovat a vložit na web.

Pokud potřebuješ video vložit s jinými rozměry, ještě je před zkopírováním kódu musíš upravit podle tohoto návodu:

Jak upravit rozměry vkládaného videa z YouTube

 1. Na kartě Vložit klikni na Zobrazit více.
Vložení videa z Youtube pomocí HTML kódu - nastavení rozměrů
 1. Zobrazí se ti náhled vkládaného videa a možnost upravit rozměry i některá další nastavení.
Vložit video z Youtube pomocí HTML - nastavení rozměrů
 1. Když se podíváš na již vytvořený HTML kód, hned na začátku vidíš rozměry, s jakými se video zobrazí – na obrázku výše na aktuální rozměry ukazují zelené šipky (width = šířka, height = výška), tj. na obrázku je zadaná šířka 560 pixelů, výška 315. Pro změnu rozměrů klikni na nabídku Velikost videa pod náhledem videa. Rozbalí se ti nabídka rozměrů, které můžeš použít.
  vložení videa z Youtube - rozměry
  Pokud si z ní vybereš, stačí kliknout na odpovídající rozměry. První rozměr je vždy šířka, druhý výška.Pokud potřebuješ rozměry, které nejsou v nabídce, nech zvolenou možnost Vlastní velikost a do políček vedle této nabídky zadej požadovanou šířku (1. políčko), nebo výšku (2. políčko).
Vložit video přes HTML - vlastní šířka a výška
Stačí zadat jen jeden z rozměrů, druhý se automaticky dopočítá tak, aby se zachovaly proporce.
 1. Až budeš mít nastavené rozměry videa podle svých představ, zkopíruj si HTML kód nad náhledem (automaticky se upravil podle tvého zadání) a vlož ho na svůj web.
HTML pro vložení videa z Youtube s vlastními rozměry

Hotovo!

Takto rozepsané to vypadá složitěji, než to ve skutečnosti je. Stačí když půjde podle návodu krok za krokem. Pokud by ses v těch nastavení přeci jen někde ztratila, neváhej se zeptat v komentáři přímo pod tímto článkem.

Jestli ti to přijde užitečné, pošli to dál →

Prostor pro postřehy a dotazy

2 komentáře

 1. Tak předně zdravím , mám problém z trochu jiného soudku , už je to asi měsíc , co jsem narazil na tokovou zvláštnost , mám svůj profil i stránku s videi , nyní nemůžu na facebooku spustit žádné sdílené či vložené video třeba z YouTube , po kliknutí k přehrání na facebooku mě to automaticky převede zpět na YouTube a tam video již přehraji , zajímavé na tom všem ale také je , že pokud se přihlásí na mém notebooku na facebook někdo jiný , třebas vnuk , tak z jeho profilu není problém video spustit na facebooku , takže to není přehrávačem či něčím podobným ale něčím úplně jiným 🙂 Spravuji zejména jedny facebook hudební stránky a tam mě to tento problém docela překáží. Poraďte mě někdo a sdělte zda máte podobný problém , jak to vyřešit ???? Díky 🙂

  1. Omlouvám se, že reaguju až teď. Video z Youtube by se mělo spouštět vždy na Youtube, na Facebooku se přehrávají jen videa, která jsou nahraná přímo na Facebook – aspoň pokud vím a co mám možnost sledovat. Výjimkou je, když se u videa z Youtube klikne na náhledový obrázek, to se pak spustí přímo na Facebooku. Po kliknutí na název nebo popis už vede odkaz na video na Youtube.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *