Jak vytvořit nového uživatele ve WordPressu

Můžu mít ve WordPressu víc adminů? Jak je můžu na web přidat? Dají se přidat i noví uživatelé s nějakým omezeným oprávněním?

Odpověď je: “Ano. Snadno. Jistě.”

Podíváme se na to 😉 Ukážu ti, jak do WordPressu přidat další uživatele. Při té příležitosti naťukneme i ta oprávnění.

Návod na přidání uživatele do WordPressu

  1. Přejdi do administrace svého webu.
  2. V levém menu najeď na položku Uživatelé (pokud máš menu zmenšené, je to ikonka s panáčkem) a z nabídky, která se rozbalí, vyber Vytvořit uživatele.
Vytvořit nového uživatele ve WordPressu
  1. Vyplň formulář, který se zobrazí:
Vytvořit nového uživatele ve WordPressu formulář

Uživatelské jméno – povinný údaj, nelze v něm používat českou diakritiku, mezery povolené jsou, ale doporučuju použít radši něco jednoslovného, krátkého a dobře zapamatovatelného. Slouží pro přihlášení, na webu se v této podobě vůbec nemusí zobrazovat.

Email – povinný údaj.

Další údaje ve formuláři už povinné nejsou. Záleží na tobě které z nich vyplníš a které ne.

Jméno, Příjmení – zde už lze použít českou diakritiku. Ze jména a příjmení se pak dá nastavit jméno uživatele, které se bude zobrazovat na webu (autor článků apod.).Webová stránka – url adresa webu daného uživatele. Vkládá se včetně úvodního http://, nebo https://. Ve většině šablon se díky tomuto nastavení ze jména uživatele u komentářů stane automaticky odkaz na jeho web.

Heslo – k novému účtu se automaticky vygeneruje heslo. Když klikneš na tlačítko Zobrazit heslo, zobrazí se ti, jaké heslo bylo k účtu vygenerováno. Podle potřeby je zde můžeš změnit. Pod políčkem pro heslo zároveň vidíš ukazatel bezpečnosti.

Vytvořit nového uživatele ve WordPressu - vygenerované heslo

Pokud bys chtěla k účtu nastavit za každou cenu heslo, které WordPress vyhodnotí jako málo bezpečné, objeví se pod ním potvrzovací políčko, které je potřeba zaškrtnout.

Vytvořit nového uživatele ve WordPressu - málo bezpečné heslo

Send User Notification – když toto políčko necháš zatržené, odešle se po vytvoření účtu automaticky novému uživateli e-mail se zprávou, že mu byl vytvořen účet.

Vytvořit nového uživatele ve WordPressu - e-mail uživateli
E-mail nově vytvořenému uživateli

Úroveň – zde právě nastavíš ta oprávnění. Ve WordPressu jsou nadefinované různé uživatelské role. Návštěvník má nejméně práv (v administraci webu se dostane jen na editaci vlastního profilu). Administrátor naopak může nastavovat, editovat, mazat všechno. Podrobně se k jednotlivým rolím vrátím v dalším článku.

  1. Jakmile máš formulář vyplněný, stačí kliknout na tlačítko Vytvořit nového uživatele.
  2. Hotovo! Tvůj web má nového registrovaného uživatele.

Jak doplnit další údaje u nového uživatele

Pokud potřebuješ u účtu nového uživatele ještě něco upravit, doplnit a nastavit. Můžeš rovnou kliknout na odkaz v hlášce o vytvoření nového účtu:

Vytvoření nového uživatele ve WordPressu

Podrobně k jednotlivým položkám nastavení profilu kdyžtak zase někdy příště.

Jestli ti to přijde užitečné, pošli to dál →

Prostor pro postřehy a dotazy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *