Jak ve WordPressu změnit rozvržení stránky

Mám web na WordPressu a potřebuju v něm vytvořit jednu stránku, na které se nebude zobrazovat menu ani odkazy na články v bočním sloupci. Na ostatních stránkách to ale chci zachovat. Dá se to nějak udělat?

~ Dá. A pokud s touto variantou počítá tvoje šablona, půjde to úplně jednoduše. Ale ani s šablonou, která změnu rozvržení neumožňuje to není ztracené, neboj 😉

Než ti prozradím, jak na to, neodpustím si trochu vysvětlování. Kdybys na to neměla dost trpělivosti, můžeš rovnou přejít na návod.

Jak je to s rozvržením stránek ve wordpressových šablonách

Řada wordpresových šablon nabízí různé typy rozvržení stránek, takže si můžeš třeba vybrat, jestli bude boční sloupec vlevo, nebo vpravo, nebo tam nebude vůbec. Stejně tak je možné odebrat hlavičku nebo patičku stránky.

Vždy ale záleží na tom, jestli to je v šabloně nastavené. Každá může mít úplně jiné možnosti, některé ti podobný výběr vůbec nenabídnou.

Pokud nevíš, jestli je to možné i v tvojí šabloně, zkus následující návod a brzy to poznáš 😉

Návod na změnu rozvržení stránky

  1. Přejdi na úpravy stránky, u které chceš změnit její rozvržení.
    Tip: Pokud jsi přihlášená, tak nahoře v administrační liště stačí kliknout na Upravit stránku.
  2. V pravém sloupci v administraci najdi sekci Vlastnosti stránky.
nastavení rozvržení stránky ve WordPressu
  1. Pokud ji tam neuvidíš, zkus návod Jak v administraci článku zobrazit pole pro stručný výpis příspěvku a místo Stručného výpisu příspěvku hledej Vlastnosti stránky. Pokud Vlastnosti stránky ani tak nenajdeš, je možné, že tvoje šablona je prostě nemá, přejdi tedy na alternativní řešení.
  2. Rozklikni nabídku Šablona stránky a vyber tu variantu, která by mohla odpovídat rozvržení, které pro stránku potřebuješ.
  1. Ulož nové nastavení stránky kliknutím na tlačítko Aktualizovat nebo Uložit koncept.
    Upozornění: Náhled stránky v tomto případě změnu nastavení nezohlední, když změny nebudou uložené.
  2. Podívej se, jak se stránka zobrazuje teď. Pokud rozvržení stránky neodpovídá tomu, co jsi potřebovala, vrať se zpátky k bodu 3 a vyzkoušej jinou možnost z nabídky.

Když nenajdeš, co hledáš

Jak už jsem psala, každá šablona ti změnu rozvržení nepovolí, nebo nemusí nabízet zrovna to, co potřebuješ.

V takovém případě máš 3 možnosti:

a) smířit se s tím, že to prostě tak je,

b) změnit šablonu webu na takovou, která ti umožní nastavovat stránky podle tvých představ,

c) využít nějaký plugin pro editaci vzhledu.

Pokud používáš nějaký editor vzhledu (page builder), využij možnosti rozvržení, které ti nabízí. Řada z nich takovou možnost má.

Pokud žádný takovy plugin nepoužíváš, můžu ti vřele doporučit plugin Elementor, který umí vytvořit prázdnou stránku (tj. stránku, na které se zobrazí jen její obsah, žádná hlavička, sidebar apod.), případně stránku bez sidebaru (to ne úplně ve všech šablonách, ale pro většinu ano).

Pomocí Elementoru můžeš rozvržení stránky změnit podle návodu Jak s Elementorem vytvořit stránku bez hlavičky, patičky a sidebaru.

Pokud jde o výběr a nastavení wordpressové šablony, může se ti hodit návod WordPressové šablony pro počítačové blondýny.

Jestli ti to přijde užitečné, pošli to dál →

Prostor pro postřehy a dotazy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *