Jak ve WordPressu nastavit zveřejnění článku v budoucnosti

Píšu články ve WordPressu a ráda bych si je nachystala na nějakou dobu dopředu. Potřebuju, aby se mi pak automaticky zveřejnily třeba každé pondělí v 10.00 h. Jde to? Jak na to?

~ Jasně, že to jde. A je to vážně jednoduché. Stačí článku nastavit datum a čas, kdy se má publikovat a WordPress to pak už obstará za tebe. Tady je návod:

Jak nastavit termín zveřejnění článku

  1. V pravém editačním sloupci se přepni na nastavení Příspěvku (viz obrázek). Pokud se ti editační sloupec s touto nabídkou nezobrazuje, přepni se na něj kliknutím na ozubené kolečko vpravo nahoře.
Přepnout na nastavení příspěvku ve WordPressu
(po kliknutí se náhled zvětší)
  1. V nabídce Publikování (bývá v pravém sloupci hned nahoře) klikni u položky Publikovat na volbu Okamžitě (B) – rámeček se kolem zobrazí, až na nápis najedeš myší.
  2. Zobrazí se kalendář (B), ve kterém si pak navolíš datum a čas, kdy e má článek automaticky zveřejnit.
Gutenberg - nastavit datum a čas zveřejnění článku
(po kliknutí se náhled zvětší)
  1. Až datum a čas nastavíš, klikni kamkoli na prázdné místo a nastavení se automaticky uloží.
  2. Pokud sis nastavila termín zveřejnění v budoucnosti, tlačítko Publikovat vpravo nahoře se změní na Naplánovat… Článek uložíš ke zveřejnění v zadaný čas kliknutím na toto tlačítko.
Naplánovat článek v blokovém editoru
  1. Hotovo! Jakmile článek naplánuješ, nemusíš se už o nic starat, WordPress ho automaticky zveřejní v zadaný den a čas bez ohledu na to, jestli zrovna budeš u počítače.

Tipy k plánování příspěvků ve WordPressu

  • Datum zveřejnění můžeš nastavit i do minulosti. Příspěvek se tak na blogu přesune za články s novějším datem zveřejnění.
  • Pokud se článek v naplánovaný čas nezveřejní, je pravděpodobně problém v nastavení časového pásma na webu.
  • Návod pracuje s blokovým editorem, který je součástí WordPressu od konce roku 2018. Stejná možnost je k dispozici i v klasickém editoru, tam máš u položky Publikovat přímo odkaz Upravit. Rozhodně ale doporučuju zvážit přechod na blokový editor, protože tomu klasickému bude brzy končit podpora.

Videonávod Jak nastavit zveřejnění článku v budoucnosti

Ještě názorněji uvidíš návod ve videu, které jsem připravila pro svůj YT kanál Petra Vymětalová pro počítačové blondýny.

Když se ti bude videominutka líbit, klikni na video a můžeš mi k němu dát na YouTube palec nahoru a rovnou se přihlásit k odběru celého kanálu pro počítačové blondýny. Když pak ještě klikneš na zvoneček, neuteče ti žádná další videominutka.

Jestli ti to přijde užitečné, pošli to dál →

Prostor pro postřehy a dotazy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *