Jak Facebooku podstrčit nové informace o článku/stránce

Upravila jsem údaje u článku, vložila je do těch správných políček a Facebook mi stejně pořád zobrazuje odkaz s původním náhledovým obrázkem a překlepem v titulku. Co s tím? Musím čekat, až si Facebook sám ty údaje aktualizuje?

Nemusíš, můžeš mu dát pěkně příkazem, aby si informace o stránce  načetl znovu a uložil správně 😉 Ukážu ti, jak na to.

Kdo rozkáže Facebooku?

Využijeme k tomu Sharing Debugger, fikaný online nástroj, který jsem ti představila v článku Sharing Debugger: Co vidí Facebook?

Pro účely tohoto návodu budu předpokládat, že máš vše potřebné nastavené a připravené, jen potřebuješ, aby Facebook aktualizovat to, co má už zpracované.

Co všechno a jak se dá Facebooku o článku nebo stránce podstrčit, pořešíme kdyžtak v nějakém dalším článku. Objednej si v pravém sloupci odběr novinek z Brouzdaliště, ať ti žádný návod neproklouzne 😉

Jak použít Sharing Debugger pro načtení aktuálních informací

 1. Zkopíruj url adresu článku nebo stránky, u které chceš, aby si Facebook načetl novou podobu. Url adresu najdeš nahoře v prohlížeči.
Adresní řádek - url adresa
Url adresa článku
 1. Otevři si Sharing Debugger (stačí kliknout na tento odkaz).
 2. Vlož url adresu do jediného políčka, které na stránce Debuggeru vidíš.
 3. Klikni na tlačítko Debug.
 1. Zobrazí se ti veškeré informace, které má Facebook o dané stránce načtené. Úplně dole je vidět náhled, jak by se stránka teď na Facebooku zobrazovala.Pokud náhled neodpovídá tomu, co máš právě teď u článku nastavené, klikni na bílé tlačítko Scrape Again, aby si Facebook informace načetl znovu.
 2. Když tě napoprvé neposlechne, zkus na toto tlačítko kliknout párkrát znovu. Občas se mu asi nechce, nebo na první zavolání prostě neslyší. 
Sharing Debugger Scrape again

Možné komplikace

a) Facebook zadanou url adresu nezná

Sharing Debugger neznámá adresa

V takovém případě se po kliknutí na Debug zobrazí upozornění:Ničeho se nelekej a směle klikni na bílé tlačítko Fetch new information. Facebook by si pak měl rovnou načíst aktuální informace o článku nebo stránce.

b) Ani opakované Scrape Again nepomáhá

Nějakých 5 pokusů by mělo stačit. Pokud se ani pak změny v náhledu neprojeví, chce to zkontrolovat, jestli je u dané stránky opravdu nastavené to, co očekáváš, že by se v náhledu mělo zobrazit.

Potřebuješ takto Facebooku naservírovat víc stránek?

Po jedné by to bylo dost zdlouhavé. Mrkni na článek Jak Facebooku podstrčit až 500 stránek najednou, tam se dozvíš, jak si ušetřit čas.

Měla bys ještě vědět

I když Facebooku řekneš, aby si načetl nové informace, budou tyto nové informace platit jen pro nová sdílení. Pokud jsi článek sdílela už dříve, tak třeba po změně náhledového obrázku ten původní na Facebooku zmizí a zůstane tam jen prázdný prostor. Napravit to můžeš podle návodu v článku Jak vyměnit obrázek a opravit popis článku po sdílení na Facebooku.

Jestli ti to přijde užitečné, pošli to dál →

Prostor pro postřehy a dotazy

4 komentáře

 1. Ahoj, měla bych mít všechno nastavené správně (i u fb atributů na webu mám náhledový obrázek), ale pořád se mi ale zobrazuje jiný obrázek!
  Děkuji

  1. Evi, co jsem koukala na tu stránku, na kterou vede odkaz z tvého jména u komentáře, tak tam fb načítá obrázek, který má zadaný v kódu stránky. Určitě bych ale doporučila dát tam obrázek větší (šířka aspoň 470 pixelů), aby se náhled zobrazoval ve velkém.
   Kdyžtak napiš, u jaké stránky máš problém, jaký obrázek tam chceš mít. Možná bude lepší to vyřešit přes fb poradnu (skupina Mám svůj web – https://www.facebook.com/groups/mamsvujweb/ ), tak mi kdyžtak napiš tam 😉

  1. Karle, on Facebook svoje vlastní stránky (tj. to, co je umístěné přímo na Facebooku) tímto způsobem nezpracovává. Načítá si je pak přímo “sám od sebe”, není potřeba mu cokoli dál nastavovat.
   Sharing Debugger slouží pro články a stránky na webech mimo Facebook.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *