Jak vytvořit účet Google

V některých návodech narážím na to, že potřebuju účet Googlu. Kde a jak si ho můžu vytvořit?

Většinou si můžeš účet vytvořit přímo v dané službě, kterou chceš používat, není potřeba registrovat se u Googlu předem, aby ses pak mohla přihlásit k některé jeho službě.

Možná už Google účet máš

Pokud aktivně používáš kteroukoli ze služeb a aplikací, které Goole nabízí (Google Drive, Youtube, Gmail, AdWords…), automaticky už máš Google účet vytvořený. Stačí ho pak jen propojit se službou, ke které se chceš nově připojit.

Pokud účet nemáš a chceš si ho radši vytvořit předem, aby tě pak neznervózňovalo, že nemůžeš postupovat úplně přesně podle návodu, není to žádný problém. Ukážu ti, jak na to 😉

Návod na vytvoření účtu Google

 1. Otevři si Google na www.google.cz.
 2. Vpravo nahoře klikni na modré tlačítko Přihlásit se.
Google
www.google.cz
 1. Pod formulářem, který se ti objeví, klikni na Vytvořit účet.
vytvořit účet Google
Vytvořit účet
 1. Vyplň formulář svými údaji. Automaticky si tak vytvoříš také e-mailový účet (…)@gmail.com.
Google registrační formulář
Registrační formulář Google

V poli Zvolte své uživatelské jméno zadáváš část e-mailové adresy před zavináčem. Nemůžeš tam proto používat mezery, písmena s diakritikou a některé další znaky, které do e-mailové adresy nepatří. Formulář jeinteraktivní, takže tohle všechno hlídá a na případnou chybu tě upozorní. Stejně tak si hlídá, aby ses nepokoušela registrovat účet, který už tam vytvořený je.

Do pole Vytvořte heslo zadej heslo, které chceš k tomuto účtu používat. mělo by mít aspoň 8 znaků a může obsahovat jen písmena a-z, A-Z (bez háčků a čárek, číslice a interpunkční znaménka. Pokud bys tam zadávala něco jiného, zase tě formulář upozorní.

Do pole Potvrďte heslo vložíš znovu to samé heslo pro kontrolu, abys tam neměla třeba překlep. Formulář to zase rovnou zkontroluje a na případnou chybu tě upozorní.

Políčka Telefonní čísloVaše aktuální e-mailová adresa slouží pro tvoji ochranu. V případě, že zapomeneš heslo, můžeš je díky nim nastavit.

 1. Klikni dole na modré tlačítko Další krok.
 2. Přečti si a odsouhlas Smluvní podmínky.
Smluvní podmínky Google
Smluvní podmínky
 1. Zobrazí se ti uvítací obrazovka. Účet máš vytvořený!
Google účet
Uvítací obrazovka

Videonávod

Jestli ti to přijde užitečné, pošli to dál →

Prostor pro postřehy a dotazy

2 komentáře

  1. Hanko, otázka je naprosto v pořádku 😉 Google účet je vlastně univerzální přihlášení do všech googlovských aplikací – Gmail, Google Analytics, Youtube, Google Drive, Adwords…
   Takže v momentě, kdy budeš chtít některou z nich aktivně používat (nemyslím sledování videí na Youtube, to můžeš i bez přihlášení), budeš si muset nejdřív vytvořit Google účet a ten pak postupně propojíš se všemi aplikacemi, které potřebuješ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *