Migrace účtů MailerLite v otázkách a odpovědích

Od 1. února 2024 budou všechny bezplatné  účty v MailerLite Classic deaktivované. Abys mohla dál používat MailerLite zdarma, je potřeba do konce ledna přenést účet do nového MailerLite. Odpovědi na nejčastější otázky ohledně migrace jsem sepsala do tohoto článku.

Pro přechod z MailerLite Classic do nového MailerLite jsem připravila návod Migrace účtu MailerLite Classic, podle kterého to bez problémů zvládneš. Jen pozor na termín – bezplatný účet je potřeba přenést nejpozději 31. 1. 2024.

Jak poznám, že mám účet v MailerLite Classic?

Poznáš to úplně jednoduše. Stačí se přihlásit do MailerLite a podívat se, jak to tam vypadá. Pokud je tam nahoře zelená lišta, ve které je menu, máš účet v MailerLite Classic.

Vypadá to nějak takto:

webové rozhraní MailerLite Classic

↑ zpět na obsah ↑

Co když mám nový MailerLite?

Pokud máš účet v nové MailerLite, tak tam vůbec nic řešit teď nemusíš. Tvůj účet bude i po 31. lednu fungovat dál stejně jako doteď bez ohledu na to, jestli využíváš placený tarif, nebo ho máš zdarma.

Nový MailerLite má menu vlevo v bílém sloupci a vypadá nějak takto:

nový MailerLite

↑ zpět na obsah ↑

Co když mám placený účet v MailerLite Classic?

Pokud si účet v MailerLite Classic platíš, můžeš klidně zůstat u toho svého placeného účtu, který teď používáš. Všechno bude fungovat dál tak, jak jsi zvyklá, jen od února už nebude možné platby přerušit a třeba i jen dočasně přejít na bezplatný účet.

Zároveň ale můžeš do nového MailerLite přejít a pracovat v novém prostředí, které se dál vyvíjí a kde přibývají nové funkce, zatímco v MailerLite Classic už všechno zůstane v současném stavu.

Návod na migraci účtu MailerLite, který jsem zpracovala, využiješ i pro migraci placeného účtu.

↑ zpět na obsah ↑

Musím si migracii z MailerLite Classic dělat sama, i když mám placený účet?

No, nemusíš. Nemusíš ji dělat sama ani v případě, že máš bezplatný účet, ale není to tak, že by ji za tebe udělali přímo v MailerLite. Buďto ji uděláš ty sama, nebo si někoho najimeš, kdo to pro tebe udělá.

V obou případech můžeš pro migraci využít migrační nástroj, který je tam připravený a který většinu toho, co bylo v původním účtu, přenese do nového, na pár kliknutí. To znamená:

 • jedním kliknutím se přenesou všechny formuláře,
 • jedním kliknutím se přenesou všechny automatizace,
 • jedním kliknutím se přenesou všechny nahrané soubory,

… a tak dál.

↑ zpět na obsah ↑

Kdo musí udělat migracii z MailerLite Classic do nového MailerLite?

Účet MailerLite Classic bys do nového MailerLite měla přemigrovat v případě, že máš MailerLite Classic ve verzi zdarma a chceš dál používat MailerLite ve verzi zdarma. To znamená, že máš do tisíce odvěratelů a nechceš si za používání MailerLite platit.

Pak ti nezbývá nic jiného, než ten účet MailerLite Classic do nového MailerLite převést do konce ledna.

Pokud ti nevadí přejít na placený tarif, můžeš zůstat v MailerLite Classic.

Pokud máš placený účet, nic řešit nemusíš.

↑ zpět na obsah ↑

Je teda lepší přejít na nový MailerLite a zůstat ve verzi zdarma, anebo si začít platit MailerLite Classic?

Tedy na tu otázku nemám jednoznačnou odpověď, rozhodnout se budeš muset sama, ke každé variantě ti řeknu, jaké jsou její výhody a nevýhody.

Když zůstaneš u MailerLite Classic a přejdeš na placenou verzi…

Výhody:

 • Nemusíš nic migrovat, všechno ti zůstane tam, kde to je.
 • Když časem překročíš 1000 víc odběratelů, takže bys musela na placený tarif přejít tak jako tak, budeš mít nižší ceny než v novém MailerLite.
 • Na placeném účtu budeš mít víc funkcí k dispozici.
 • V MailerLite Classic k tvému účtu může mít přístup i někdo jiný, třeba virtuální asistentka nebo někdo, kdo ti bude prostě s MailerLite pomáhat.
 • V MailerLite Classic v placené verzi je k dispozici podpora nejenom přes e-mail, ale i přes chat, kde opravdu bleskurychle vyřešíš jakýkoliv problém, na který narazíš.

Nevýhody:

 • Budeš muset začít za MailerLite platit už teď.
 • MailerLite Classic už se dál nevyvíjí – už tam nepřibývají nové funkce, všechno zůstane to v tom stavu, v jakém je to teď.
 • No a pokud jde o ten přechod do nového MailerLite, tak výhodou toho přechodu je to, že za MailerLite dál nebudeš muset platit, zůstaneš v tom bezplatném režimu. Další výhodou je to, že nový MailerLite se dál vyvíjí, přibývají tam nové funkce, má v některých věcech jednodušší ovládání, je přehlednější a jsou tam i přehlednější statistiky kampaní odběratelu a tak dál.

Když přejdeš do nového MailerLite…

Výhody

 • Za MailerLite dál nebudeš muset platit, až do 1000 aktivních odběratelů zůstaneš v bezplatném režimu.
 • Nový MailerLite se dál vyvíjí – přibývají tam nové funkce, má v některých ohledech jednodušší ovládání, je přehlednější a jsou tam i přehlednější statistiky…
 • Když účet přeneseš teď, budeš to mít vyřešené.ak už to nebudeš muset do budoucna nikdy řešit, protože už budeš prostě v novém MailerLite.

Nevýhody

 • Musí proběhnout migrace, tj. je potřeba si to odpracovat, nebo za to někomu zaplatit.
 • V bezplatném novém účtu nejsou dostupné některé funkce, které máš v MailerLite Classic i ve verzi zdarma (např. nastavení odhlašovací stránky).
 • U bezplatného účtu v novém MailerLite nemůžeš mít více uživatelů na jednom účtu, což komplikuje delegování.
 • Ceny placených tarifů v novém MailerLite jsou vyšší než v MailerLite Classic.
 • V placeném tarifu Growing Business (nežší tarif, který je jinak pro běžné potřeby dostačující) máš sice podporu jen přes e-mail.

Tolik shrnutí těch zásadních informací pro rozhodování, ať se rozhodneš jakkoliv, držím palce, ať jsi se svým rozhodnutím spokojená.

↑ zpět na obsah ↑

Jaký je rozdíl mezi placenými verzemi MailerLite Classic a nového MailerLite?

Rozdíly jsou v cenách a funkcích.

MailerLite Classic je stará verze MailerLite, která už se dál nevyvíjí.

To znamená, že tam už nebudou přibývat žádné nové funkce. Tím pádem logicky v novém MailerLite je víc funkcí než MailerLite Classic a to už v tuto chvíli. Dá se očekávat, že nové funkce tam budou přibývat a ty, které tam jsou, se budou ještě různými způsoby vylepšovat a proměňovat.

To může být výhoda, ale i nevýhoda, pokud zůstaneš u MailerLite Classic, tak se nemusíš učit pracovat s těmi novými funkcemi.

V novém MailerLite jsou ceny vyšší než MailerLite Classic.

Placené tarify v novém MailerLite jsou rozdělené do dvou pásem – Growing Business a Advanced. Growing Business nabízí podobné možnosti jako placený účet v MailerLite Classic. Tarif Advanced má navíc ještě pokročilejší funkce, podporu na chatu a je o dost dražší.

Rozdíl je navíc v tom, že v novém MailerLite se počítají všichni aktivní odběratelé, zatímco v MailerLite Classic se do limitu pro stanovení ceny tarifu počítají jenom ti odběratelé, kteří v posledních 30 dnech od tebe dostali nějaký e-mail.

↑ zpět na obsah ↑

Opravdu se do nového MailerLite nedají přenést kampaně?

Kampaně se z MailerLite Classic do nového MailerLite přenést dají.

Háček je v tom, že kampaně nepřenáší migrační nástroj, který je tam připravený. Migracie kampaní ze starého účtu do nového je proto podstatně složitější než to jedno kliknutí, kterým se přenesou třeba formuláře.

Migrační nástroj s kampaněmi nepočítá, protože jsou už prostě rozeslané a tím pádem se s nimi dál nemusí pracovat.

Na druhou stranu je velice praktické mít staré kampaně k dispozici, protože díky tomu si je můžeš potom kopírovat pro vytváření těch nových a nemusíš vždycky všechno tvořit úplně od začátku, vymýšlet všechny texty, nastavovat všechna potřebná nastavení atd. Prostě si jen zkopíruješ kampaň, kterou jsi už jednou posílala, a jenom upravit to, co je potřeba.

Pro tyto účely se kampaně ze starého účtu do nového přenést dají, ale je to složitější, je potřeba si to připravit předem ve starém účtu, dřív než se pustíš do migrace.

Do českého návodu Migracie účtu MailerLite Classic jsem zahrnula hned 2 způsoby, jakými se dají kampaně ze starého účtu do nového dostat.

Kromě toho dostaneš i návod, jak si rozeslané e-maily uložit aspoň do PDF a mít je takto k dispozici, aby sis mohla prohlídnout, co jsi kdy posílala a případně kopírovat texty. Není to ale úplně šikovné řešení, takže to do těch 2 zmiňovaných způsobů nepočítám.

↑ zpět na obsah ↑

Co se stane s e-maily v automatizacích?

E-maily, které jsou součástí automatizací se přenesou bez problémů.

Jediný háček je v tom, pokud bys tam měla nějaké e-maily vytvořené ještě v nějakých zastaralých editorech, které už se teď nepoužívají ani v MailerLite Classic. Takové e-maily by se přenesly prázdné, bylo by potřeba je potom v novém MailerLite znovu vytvořit.

↑ zpět na obsah ↑

Co se do nového MailerLite nepřenese?

Pomocí migračního nástroje se nepřenášejí kampaně, ale to se dá objít, jak už jsem vysvětlovala.

Dál se nepřenesou žádné statistické údaje. V novém účtu tak nebudeš mít přehled o tom,

 • kdo kdy otevřel jaký e-mail rozeslaný z MailerLite Classic,
 • kdo se kdy zapsal do jaké skupiny,
 • kolik lidí otevřelo nějakou konkrétní kampáň,
 • kolik z nich kliklo na jaký odkaz v jakém e-mailu atd.

Všechny tyto údaje zůstanou v MailerLite Classic, pokud si je ty sama, nezpracuješ a neuložíš zvlášť.

Do nového účtu se ale bez problému přenese to,

 • kdo do jaké skupiny patřil,
 • kdo je odhlášený, neodhlášený, potvrzený, nepotvrzený atd.

To znamená, že všechno, co je potřeba pro to správné fungování se přenese, jen údaje kolem toho zůstanou jen na původním účtu.

Dál se bohužel nepřenesou věci vytvořené ve starých editorech.

Tím se nemyslí všechny všechny editory v MailerLite Classic, které nejsou potom už v novém MailerLite. Myslí se tím ty editory, které už jsou i v rámci MailerLite Classic zastaralé, to znamená už tam nejsou teď k dispozici pro nová nastavení.

MailerLite Classic je to nastaveno tak, že to, co bylo vytvořeno ve starých editorech MailerLite Classic, tam pořád dál funguje. Bohužel se to dá i kopírovat, takže je možné, že si nevědomky kopíruješ formuláře vytvořené ještě ve starých editorech, u kterých pak bude problém při přesunu do nového účtu.

↑ zpět na obsah ↑

Jak poznám, že někde používám starý editor?

Poznáš to tak, že to prostě porovnáš.

Podíváš se na to, jak vypadá třeba formulář, když ho chceš editovat. A pak se podíváš na to, jak vypadá ten editor, když chceš vytvářit úplně nový formulář – nebudeš ho kopírovat z nějakého hotového, ale dáš si vytvořit nový a podíváš se, jak tam vypadá editor. Nový formulář vůbec nemusíš donastavit, jde jen o to, podívat se, jak vypadá aktuální editační prostředí.

Druhá možnost je dohledat návody v nápovědě a podívat se, jestli to odpovídá tomu, co vidíš v editorech ty.

↑ zpět na obsah ↑

Co můžu dělat s tím, co se nepřenese?

Když se něco nepřenese, tak to prostě budeš muset do nastavit ručně.

Neděje se to často, některé věci je prostě jenom potřeba zkontrolovat a někde něco odkliknout.

Pokud tam máš nějaká hodně stará nastavení, bohužel není zbytí, je potřeba to pak v novém MailerLite znovu nastavit.

↑ zpět na obsah ↑

Nevím si rady s nastavením DNS. Co s tím mám dělat a co to vlastně znamená?

Správné nastavení DNS záznamů je důležité pro doručitelnost tvých e-mailů (aby to nepadaly do spamu). Proto je důležité se tím zabývat a DNS záznamy si po migraci správně nastavit.

Návod na nastavení DNS záznamů je také součástí českého návodu Migrace účtů MailerLite Classic. Zahrnula jsem do něj návody pro ty nejčastěji využívané správce DNS záznamů u nás. V případě, že máš nějakého jiného správce DNS, ráda ti DNS záznamy osobně nastavím, když mi na oplátku dovolíš, abych nastavování natočila a zahrnula do toho návodu.

↑ zpět na obsah ↑

Co se bude dít s účtem MailerLite Classic během migracie? Budou mi fungovat automatizace?

Budou.

Migracie nijak neovlivní chod samotného účtu MailerLite Classic. Tam bude všechno fungovat normálně dál, jak to máš nastaveno. Dokud ty budeš sbírat nové kontakty do MailerLite Classic, budu přibývat tam a bude se s nimi dít přesně to, co je nastaveno v MailerLite Classic.

Od chvíle, kdy začneš směřovat nové kontakty do nového MailerLite nebo z něj začneš rozesílat e-maily, začne se dít to, co je nastaveno v novém MailerLite.

MailerLite Classic a nový MailerLite jsou vlastně dva na sobě nezávislé systémy. V podstatě ta migrace funguje stejným způsobem, jako bys z MailerLite Classic migrovala do nějaké úplně jiné služby. Rozdíl je jenom v tom, že tady máme migraci mnohonásobně jednodušší díky migračnímu nástroji.

Díky němu můžeme snadno přenést odběratele včetně zařazení do všech možných skupin, které tam máme, přemigrovat všechny formuláře, automatizace a když to šikovně nastavíme, tak i ty rozeslané kampaně a další věci na pár kliknutí.

Kdežto kdybys přecházela do nějakého úplně jiného nástroje, tak tam je potřeba všechno nastavit úplně znovu od začátku.

Jinak to ale funguje nezávisle na sobě. To znamená, že:

 • Dokud ty sama nezastavíš automatizace v MailerLite Classic, tak se budou normálně dál rozesílat e-maily z MailerLite Classic.
 • Dokud z webu neodstraníš formuláře, které sbírají kontakty do MailerLite Classic, tak ti budou noví odběratelé přibývat do MailerLite Classic.
 • Jakmile dáš na web formuláře, které sbírají kontakty do nového MailerLite, budou ti ty nové kontakty přibývat už do Nového MailerLite.
 • Když budeš chtít rozesílat e-maily z nového MailerLite, tak se to odešle na ty příjemce, které máš v rámci databáze v novém MailerLite.

Prostě už to potom spolu nějak vzájemně nekomunikuje, nijak se to navzájem neovlivňuje.

Nemusíš se ničeho bát. Na druhou stranu je potřeba na to taky myslet a přemýšlet na těmi kroky tak, aby na sebe logicky navazovaly. Aby se ti potom nedělo to, že začneš rozesílat e-maily z nového MailerLite, ale kontakty ještě budeš sbírat do starého a tak dále.

I na to jsem v českém návodu Migrace účtů MailerLite Classic myslela, takže když budeš postupovat podle něj, tak by se ti nic takového stát nemělo.

↑ zpět na obsah ↑

Co se stane po migracii s účtem MailerLite Classic?

No vlastně nic, nebo aspoň v tuto chvíli nic, do konce ledna tam ten účet prostě zůstane dál tak, jak tam byl doteď. Když tam vypneš automatizace, už z nich nebude nic chodit. Dokud je nevypneš, tak ještě doběhnou a budou se z nich dál odesílat e-maily.

1. února se bezplatný účet v MailerLite Classic deaktivuje. Tím se zastaví všechny rozesílky z automatizací a ty s účtem nebudeš moct dál pracovat. Ještě měsíc účet zůstane k dispozici pro případ, že by ses rozhodla přejít na placenou verzi a chtěla ho dál využívat. Potom bude účet smazán a už se do něj nedostaneš.

↑ zpět na obsah ↑

Tolik tedy nejčastější otázky ohledně konce bezplatných účtů v MailerLite Classic a jejich migrace do nového MailerLite. Ještě pro tebe mám

Upozornění a varování, aby migrace proběhla hladce

Migrační nástroj udělá spoustu práce za tebe, přesto je tam pár zapeklitostí, kde by sis to mohla nechtěně zkomplikovat.

Varování 1:
Při práci s migračním nástrojem postupuj tak, jak jsou tam jednotlivé kroky uspořádané.

Nic nepřeskakuj. Klikej prostě řádek po řádku, jak to tam uvidíš. Jednotlivé kroky jsou na sebe navázané a pokud bys je udělala v jiném pořadí a zrovna se trefila nějak nešťastně, může se stát, že pak některé migrace vůbec nebudou mít šanci proběhnout správně.

Varovnání 2:
Migrace z MailerLite Classic do nového MailerLite rozhodně nekončí odklikáním jednotlivých položek v migračním nástroji.

Migrační nástroj jenom pomůcka, která ti usnadní přenesení obsahu ze starého účtu do nového. Kromě toho je ještě potřeba udělat další kroky, aby migracie byla ve skutečnosti kompletní a aby opravdu pracovala už s novým MailerLite.

 • Zkontroluj všechno, co se pomocí migračního nástroje přenášelo, jestli se to přeneslo v pořádku.
 • V případě potřeby donastav to, co se nepřeneslo správně.
 • Uprav DNS záznamy podle podkladů v novém účtu.
 • Vyměň všechny staré formuláře z MailerLite Classic za nové formuláře z nového MailerLite.
 • Znovu si nastav propojení s dalšími aplikacemi, pokud máš MailerLite napojený na cokoliv jiného.

Tolik teda varování a nakonec ještě jedno upozornění:

Pokud ti cokoliv z toho, co zde padlo, není úplně jasné nebo nevíš, jak bys to měla udělat, tak mám pro tebe český návod

Migrace účtu MailerLite Classic

V něm je to všechno vysvětlené a hlavně názorně ukázané v krátkých videonávodech, podle kterých migraci zvládne i počítačová blondýna.

A kromě samotného návodu na migraci jsem pro tebe připravila taky několik užitečných tipů, abys třeba zúročila 30denní testovací období, kdy máš na novém účtu k dispozici prémiové funkce. Jsou tam i další vychytávky na to, jak si to usnadnit, nebo třeba jak si uložit statistické údaje z původního účtu.

Návod jsem se snažila připravit tak, aby migrace podle něj šla co nehladčeji, abys zbytečně nemusela pořád přepínat mezi starým a novým účtem. Jednotlivé kroky na sebe plynule navazují a jsou logicky uspořádané tak, aby s tím bylo co nejmíň práce.

V návodu se taky dozvíš, co je dobré udělat ještě před migrací, aby se ti nic zbytečně nekomplikovalo.

Jestli se chceš k migraci účtu MailerLite Classic ještě na něco zeptat, piš do komentářů, ráda odpovím ještě tam.

Jestli ti to přijde užitečné, pošli to dál →

Prostor pro postřehy a dotazy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *