Jak na MailerLite zdarma, když bezplatné účty končí?

Je to tak. Od 1. 2. 2024 nebude možné používat bezplatné účty MailerLite Classic. Zároveň dál zůstává možnost používat MailerLite do 1000 aktivních kontaktů zcela zdarma. Čti dál, všechno ti vysvětlím.

Asi to na první dobrou moc nedává smysl, co? Nejspíš si říkáš, jak to teda je:

Končí MailerLite zdarma, nebo nekončí?

Pravda je obojí.

Co bude k 1. 2. 2024 opravdu končit, jsou neplacené účtu v MailerLite Classic, tedy v té původní verzi. Že se tě tato změna týká, poznáš snadno, když se přihlásíš do svého účtu v MailerLite.

 1. Pokud vidíš v prostředí MailerLite menu nahoře v zelené liště, máš účet v MailerLite Classic.
 2. Pokud za využívání MailerLite nic neplatíš, máš bezplatný účet.
 3. Pokud pro tebe platí 1 i 2, týká se tě taky konec bezplatných účtů. Nepropadej ale panice a čti dál. Na konci článku se můžeš přihlásit o český návod.
webové rozhraní MailerLite Classic
MailerLite Classic

Jestli už máš účet v novém MailerLite (tj. neplatí pro tebe bod 1), vůbec nemusíš číst dál, tato změna se tě nijak nedotkne, nic se pro tebe nemění. Účet v novém MailerLite poznáš podle toho, že má hlavní menu vlevo v bílém sloupci.

Jestli máš MailerLite Classic, ale platíš si tam nějaký tarif (platí pro tebe bod 1, ale neplatí pro tebe bod 2), můžeš taky v klidu spát, tvůj účet bude plně funkční i po 1. 2. 2024. Měla bys jen vědět, že MailerLite Classic se už dál nevyvíjí a pravděpodobně časem bude tak jako tak potřeba účet přesunout na nový MailerLite.

Co se stane 1. 2. 2024 s bezplatnými účty ML Classic?

Všechny bezplatné účty v MailerLite Classic budou 1. 2. 2024 deaktivovány. Ptala jsem se přímo v MailerLite, co přesně deaktivace znamená, a dozvěděla jsem se, že: “Účet už nebude možné dále používat. Aby ho bylo možné používat, bude potřeba přejít na placený tarif MailerLite Classic. Po 2 měsících bez přechodu na placený tarif bude účet trvale smazán.”

Přechod na placený tarif je tedy nezbytný, pokud chceš dál používat MailerLite Classic.

Jak dál využívat MailerLite zdarma?

Jak jsem psala hned na začátku, pořád máš možnost využívat MailerLite zdarma až pro 1000 aktivních odběratelů. Toto ale bude od 1. 2. 2024 možné jen v novém MailerLite.

Když tedy chceš MailerLite využívat dál zdarma, je potřeba přejít z MailerLite Classic na nový MailerLite.

Co přechod z MailerLite Classic obnáší?

Na rovinu, není to tak, že prostě někde odklikneš, že chceš přejít na nový MailerLite a “ono se to” nějak přenastaví. Zároveň je to mnohem jednodušší, než kdybys přecházela na úplně jiný e-mailingový systém.

MailerLite Classic a nový MailerLite sice fungují na sobě úplně nezávisle, ale zároveň se v novém MailerLite počítá s majiteli účtů MailerLite Classic, takže je tam připravený nástroj pro snadnou migraci. V něm si postupně necháš přenést to, co máš v účtu MailerLite Classic nastavené.

Nepřenese se úplně celý účet s kompletní historií. Migruje se jen to, co je potřeba pro další práci, tj. kontakty a funkční nastavení. Ještě to vysvětlím podrobněji:

Co se přenese pomocí migračního nástroje?

Migrační nástroj má tlačítko na přesun pro tyto funkce a nastavení:

 • Nastavení účtu
 • Odběratelé (kontakty) včetně zařazení do skupin – přečti si vysvětlení k migraci odběratelů
 • Formuláře
 • Automatizace
 • Landing pages
 • Webové stránky
 • Vlastní šablony
 • Nahrané soubory

Co se nepřenese do nového MailerLite?

 • Kampaně (e-maily z hromadné rozesílky)
 • Historie odběratelů
 • Přehled aktivity v automatizacích
 • Formuláře vytvořené ve starém editoru pro tvorbu formulářů (viz obrázek)
 • Promotions (speciální typ formulářů), pokud nebudeš v novém MailerLite využívat tarif Advanced
 • Další uživatelé účtu, pokud nebudeš mít kterýkoli placený tarif
MailerLite Classic legacy form editor
Zastaralý editor formulářů

Jak je to s přesunem odběratelů?

U bezplatných účtů ti migrační nástroj přenese z MailerLite Classic do nového MailerLite 1000 odběratelů. U nich zachová řazení do skupin dle původního účtu.

Pozor, do tohoto limitu se počítají všichni odběratelé, které na svém účtu máš, tj. nejen aktivní, ale i odhlášení a nepotvrzení, ti, kterým se nepodařilo zprávy doručit a ti, co je označili jako spam.

Pokud jich máš víc, nemusíš se bát, že bys o své kontakty přišla. Máš 2 možnosti, jak je přenést do nového účtu:

 1. Ručně – kontakty si ze starého účtu vyexportuješ a do nového naimportuješ. Můžeš si je takto přenést i postupně po jednotlivých skupinách, aby se zachovalo původní zařazení.
 2. Přejdeš na placený tarif (stačí jen na 1 měsíc) a kontakty ti přenese migrační nástroj.

Výhoda přesunu odběratelů pomocí migračního nástroje je nejen v tom, že je to pohodlnější a rychlejší, ale taky v tom, že ti umožňuje kontakty s původním účtem opakovaně synchronizovat.

Nezapomeň upravit DNS záznamy!

I když se přenesou nastavené domény a jejich ověření se zachová, je potřeba přenastavit DNS záznamy, konkrétně DKIM a SPF. Nový MailerLite je má nastavené jinak, proto na to určitě nezapomeň.

DMARC záznam řešit nemusíš, ten zůstává stejný.

Hodil by se ti návod?

Chápu. A v MailerLite to chápou taky, proto jednoduchý a názorný návod připravili:

Mám ho pro tebe!

Je delší než návod ve videu z MailerLite, protože jsem do něj zahrnula i další užitečné tipy

 • svůj trik na migraci kampaní, které migrační nástroj jinak nepřenese,
 • návody pro nastavení DNS záznamů u různých správců DNS,
 • upozornění, co všechno zkontrolovat před migrací i po ní,
 • varování, jak si to nechtěně nezkomplikovat,
 • tipy pro využití zkušební prémiové verze hned po založení účtu.

Máš radši video?

Stejné téma jsem zpracovala taky na YouTube pro svůj kanál Petra Vymětalová pro počítačové blondýny. Jestli ti video formát vyhovuje víc, podívej se na toto video:

Pozor, od natočení návodu došlo ke změně u migrace odběratelů, platí informace uvedené zde v článku (ty jsem aktualizovala).

Jestli ti to přijde užitečné, pošli to dál →

Prostor pro postřehy a dotazy

18 komentářů

 1. Ahoj Peti
  Návod mám koupený a je SUPER. Už jsem díky němu převedla jeden ML zdarma.

  Mám však ještě jeden ML a to placený. Tam to bude složitější, mám hodně formulářů a pod. Můj dotaz zní: ani u placeného ML se při přechodu nezapíše historie osob? Zajímá mě to hlavně kvůli otevíratelnosti emailů. Když budu chtít promazat mrtvé duše, potřebuju vědět, kdo třeba rok neotevírá.

  Další dotaz pak zní: pokud mi napíšeš, že se historie nepřepíše a mám placený tarif, zůstane mi po přechodu na novější verzi i ta stará verze? Abych se mohla třeba za půl roku kouknout v té staré na otevíratelnost?

  Velké díky,
  Hanka

  1. Ta migrace probíhá u všech účtů stejně. Jestli je placený nebo ne, nehraje roli.
   Účet v MailerLite Classic budeš mít od února dostupný jen v případě, že bude placený. Resp. on bude ještě asi 30 dní existovat i bez platby, ale už bude deaktivovaný.

   Napadá mě jedna finta, jak by se to částečně (fakt jen částečně) dalo řešit. Dám to odpoledne nebo večer do dotazů v členské sekci v části s Tipy. Kdybych zapomněla, tak se mi připomeň – klidně tam ten dotaz prostě napiš, tak to nepřehlídnu.

 2. Dobrý deň, ďakujem pekne za hodnotný článok. Migráciu účtu už mám takmer hotovú podľa toho anglického videa, ale zasekla som sa na tých DNS settings. Nielenže vobec netuším čo to je, ale ani ako zistím, kde to mám a čo mám s tým robiť. 😂🙏Prihlásila som sa teda o ten český návod (dúfam, že správne – napísala som svoju mailovú adresu ako svoj záujem o nové články- je to ono??)

 3. Ahoj Péťo,

  píšeš, že migrační nástroj u bezplatných účtů přenese zdarma do 100 odběratelů. Je to prosím určitě tak? Jestli to dobře chápu, tak v tom návodu od MailerLite píšou, že přenesou 1 000 odběratelů zdarma, ale mám strach, jestli jsem to jen blbě nepochopila nebo v tom není nějaký háček, když tady je uvedeno 100. 😀 A moc děkuju za super článek!

  1. Když jsem článek psala, byl ten limit skutečně jen 100 odběratelů. Teď už je možnost pomocí migračního nástroje přenést zdarma až 1000, jen pozor, přenášejí se úplně všechny kontakty nejen aktivní.

 4. Ahoj Petro, jen pro ujasnění, s přechodem přicházíme o maily v kampani, ale maily v automatizaci zůstávají? Emaily z automatizace jsem vytvořila pod kampaněmi, pak vznikla automatizace (tyto emaily mám stále ve draftu). Znamená to, že tyto emaily nezmizí, jen už je nenajdu pod kampaněmi a budou pouze v rámci automatizace (jako jednotlivé workflow)? Předem děkuji za odpověď.

 5. Když mám placený, mám si migraci udělat sama, chápu to dobře, že?
  Nebudou ji dělat oni?
  A původní účet mi zůstane? (abych si mohla případně nahlédnout na historie nebo zkopírovat něco z odeslaných kampaní atd.)

  1. Migraci si musí udělat každý sám, jestli máš účet placený nebo zdarma, v tom nehraje roli. V článku píšu o bezplatných účtech, protože jich se týká to rušení k 31. 1. 2024. V obou případech můžeš použít migrační nástroj, který ti přenese to, co je popsáno v článku.
   Původní účet v MailerLite Classic zůstane do 31. 1. 2024, nebo až do doby, kdy na něm bude zaplacený tarif.

 6. Ahoj Peti, pokud mám placený, tak už mám sama si udělat tu migraci dle návodu?
  + Jak bys to, prosím, řešila s odeslanými e-maily? – Často je používám znovu opakovaně…
  Dají se nějak nastavit jako šablony nebo bys je zařadila do automatizace…. Mám tam asi 500 odeslaných e-mailů a z toho tak 100 bych tipla, že stále recykluji dokola během roku…
  Díky moc.

  1. Ahoj Peti, pokud se rozhodnu migrovat (což zatím zvažuji), protože možná budu do konce ledna mít více než 1000 lidí v databázi.

   Psala jsem dotaz i pod video, zda-li jsou nějaké výhody MailerLite X MailerLite Classic nebo je to jedno, který používám (pokud se bude jednat o placenou verzi).
   Pokud bych si chtěla zachovat verzi zdarma, tak je šance pouze s migrací + trošku pročistit kontakty.

   Pokud bych šla do migrace, tak v Tvém popisku nerozumím bodu:

   “Nezapomeň upravit DNS záznamy!
   I když se přenesou nastavené domény a jejich ověření se zachová, je potřeba přenastavit DNS záznamy, konkrétně DKIM a SPF. Nový MailerLite je má nastavené jinak, proto na to určitě nezapomeň.
   DMARC záznam řešit nemusíš, ten zůstává stejný.”

   Protože jsi mi MailerLite Classic nastavovala někdy koncem roku 2020, tak vůbec netušim o co se jedná.
   Děkuji předem za odpověď.
   Monika Šindlerová

   1. Ahoj Moni, dotaz nový MailerLite × MailerLite Classic je na samostatný článek, počítám s ním a určitě pak pošlu odkaz na celou databázi.
    Pokud budeš chtít zachovat ML zdarma, je potřeba dodržet pravidlo max. 1000 aktivních kontaktů a max. 12000 odeslaných e-mailů měsíčně + do 31. 1. 2024 přejít na nový ML.
    Nastavení DNS záznamů je důležitý krok pro doručitelnost tvých e-mailů, nastavuje se tam, kde máš vedené DNS záznamy (buď u registrátora domény, nebo na webhostingu). Je to už dost technický krok – dostaneš v ML pokyny, co je potřeba nastavit, pak se ten konrkétní postup liší podle toho, kde ty DNS záznamy máš vedené.
    V návodu s tím počítám. Když se o něj přihlásíš, dostaneš i toto info.

 7. Prosím doporučuješ s přechodem počkat až na leden 2024? Nebo takhle – pokud přejdu teď, to původní mizí a už musím po novém? má strach z ovládání a nastavení.. Už takhle v tom mám trochu guláš 🙂

  1. Původní účet v ML Classic bude do konce ledna fungovat dál, i když si už všechno přeneseš do nového MailerLite. Čistě teoreticky můžeš oba účty do konec ledna používat paralelně, kdybys to z nějakého důvodu potřebovala.
   Myslím, že není důvod čekat na leden, ale ani není nutné vyřešit to teď hned. Návod s dalšími užitečnými tipy bude nejpozději v prosinci. Jestli ses o něj přihlásila přes formulář na konci článku, dám pak hned vědět.

  1. Ono právě do těch 1000 kontaktů to má největší smysl. Jestli ses zapsala přes formulář, dám ti vědět, až (jestli – zatím moc zájemců není) návod bude připravený.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *