Měřím, měříš, měříme

Za chvíli to bude rok, co jsem napsala článek Neměřit je totéž jako střílet naslepo, ve kterém jsem vysvětlovala, proč je důležité nasadit do každé stránky svého webu měřicí kód i v případě, že výsledné statistiky vám zatím nic neříkají. O těchto prázdninách nazrál čas seznámit se aspoň zběžně s výsledky měření a pokusit se z nich něco vyčíst.

Úkoly na okurkovou sezónu neprošly

Původně jsem měla letos v plánu na své facebookové stránce Podnikáme hravě pravidelně připravovat jednoduché úkoly na každý prázdninový týden. O úkolování o prázdninách ale nakonec nebyl zájem a já se tomu vlastně ani nedivím.

Pravidelného seriálu na okurkovou sezónu jsem se ale nechtěla vzdát, tak fanoušci dostali na vybranou:

okurkový seriál - hlasování

Ano, tušíte správně, měření vyhrálo na celé čáře.

Dnes začínáme…

Počínaje dneškem tedy na Podnikáme hravě startuje „okurkový“ seriál Měření na webu. Každé prázdninové pondělí pro vás bude připraven jeden díl, ve kterém společně nahlédneme do tajů Google Analytics a posvítíme si tak na vaše čtenáře a návštěvníky.

Všechny díly seriálu budou označeny hashtagem #Mereninawebu, abyste je mohli na Facebooku dohledat.

Pokud jste mě poslechli už dřív a měřicí kód máte už od minulého článku vložený, můžete si gratulovat, protože teď budete mít co zkoumat.

Pokud návštěvnost zatím ještě neměříte, neotálejte ani minutu a vložte si měřicí kód do stránek hned teď, ať máte co zkoumat s námi.  Začneme pozvolna, takže ještě je troška času nějaká analyzovatelná data nasbírat.

Podrobný návod najdete přímo v nápovědě Google Analytics. Kdybyste si přesto nevěděli rady, neváhejte a ptejte se:

  • zde pod článkem (do příštího pondělka budu komentáře denně hlídat, pak už to bude asi trošku slabší, ale aspoň jednu týdně to určitě projedu),
  • na  Facebooku přímo pod aktuálním dílem seriálu,
  • e-mailem na petra@petravymetalova.cz.

Když se ani po poradě nezadaří, nebo pokud si na vložení kódu vůbec netroufáte, můžu ho pro vás za mírný poplatek vytvořit a do webu ho integrovat.

Nezůstane u facebookového seriálu

Už teď vím, že okurkovým seriálem na Facebooku to neskončí. Na konci prázdnin jednotlivé díly poskládám dohromady, doplním o odpovědi na veškeré dotazy, které se během léta vyskytnou. Podle potřeby pak ještě dochutím dalšími informacemi. Nebude chybět ani pomyslná třešnička na dortu.

/mnt/data/accounts/v/vyrad/data/www/petravymetalova/wp content/uploads/2016/07/dort

Kolik pater takový dort bude mít, záleží i na vás, jak aktivně se do seriálu zapojíte se svými dotazy a postřehy. Proto opravdu neváhejte a ptejte se nebo se podělte o to, co jste vyzkoumali.

Abyste to nepropásli

Sbíhají se vám už na ten poprázdninový dortík sliny? Bojíte se, že to propásnete? Nemusíte.

Svěřte mi svoji e-mailovou adresu a já už to zařídím, abyste se všechno dozvěděli včas a nic vám neuteklo:

[wysija_form id=“9″]

Všem, kdo se o informace přihlásí, pošlu každé pondělí až do konce srpna odkaz na nejnovější díl seriálu. V září pak ode mě dostanete svůj vlastní kousek pomyslného dortu, který na základě seriálu vznikne.

Žádné další e-maily ode mě během prázdnin dostávat nebudete (pokud ovšem nejste přihlášeni ještě v jiném seznamu, např. v bezplatném e-mailovém kurzu 7 efektů pořádání online soutěží).

A tady je prostor pro tvoje vyjádření

Profilový obrázek

Petra Vymětalová

Jsem technická (a často i psychická) podpora pro počítačové blondýny, hlavně pro ty, co mají weby na Wordpressu. Aby se svých webů nebály, sestavila jsem pro ně Webové DESATERO pro počítačové blondýny a připravuju srozumitelné návody, které jsou k dispozici na webech Brouzdaliště.cz a Počítačová blondýna.cz. Jak ti můžu být užitečná, se dočteš pod záložkou Kdo jsem.