2016: Stěhováním to začíná

První měsíc roku s šestkou na konci je už pár dní za námi a já se teprve dostávám k článku, který nosím v hlavě už od prosince. Původně měl navázat na ohlédnutí za právě končícím rokem. Ha, ha, ha… V únoru už se ohlížet nebudu, aspoň ne takto písemně. Touto dobou už to beztak nikoho nezajímá a článků s 2015 v názvu jsou všichni přesycení.

Dobrá, uvědomuju si, že i na novoroční předsevzetí je už dost pozdě a že i jich jste už dost možná letos pěknou řádku přečetli. Nejspíš jste si sami i nějaká dali. Za těch 5 týdnů už taky mnohá stihla upadnout v zapomnění.

Vlastně to píšu hlavně kvůli sobě. Letos totiž chci konečně zrealizovat několik plánů, které jsem doteď odsouvala na různá příznivější období (čili na neurčito). Za ten měsíc, co už mi proklouzl mezi prsty, mi některé plány stihly vykrystalizovat do jasnější podoby, některé se začaly už nenápadně rozplývat.

Co jsem si na letošek naplánovala

… a co chci i pomocí tohoto článku zrealizovat? (Věřím, že takový veřejný plán má nad prokrastinací větší moc.)

Stěhování

Vlastně jsem zvolna začala ještě před Vánocemi. Ne, že bych místo dárků balila domácnost. Po dlouhém zvažování, v němž hodně silně argumentovala nechuť měnit to, co jsem už jednou vytvořila, jsem se odhodlala vytvořit samostatný prostor pro veškeré informace kolem pořádání on-line soutěží.

Všechny články na toto téma tedy postupně stěhuju na staronovou adresu www.abcsouteze.cz. Za nimi brzy poputují i oba e-booky (8+2 důvody, proč (ne)uspořádat online soutěž i Jak připravit NEJ soutěž krok za krokem).

Tím si zde chci uvolnit prostor pro širší spektrum článků, protože on-line soutěže nejsou to jediné, co dělám a co mě baví.

stehovani2

Úpravy a vylaďování

Už někdy od léta jsem plánovala úpravy obou e-booků. Původně hlavně grafické, ale už teď je mi jasné, že jak do toho hrábnu, ožije mi to pod rukama a bude potřeba tady něco přidat, támhle přeformulovat a nejspíš i sem tam něco prostě vyhodit. Až si říkám, aby z toho nevylezl spíš druhý díl 🙂

A protože jsem vloni pro samou péči o soutěžní projekty notně zanedbávala svoje první internetové dítko, portál VašeDěti.cz, ráda bych mu to letos vynahradila. Promýšlím trošku upravenou koncepci, ale hlavně je v plánu redesign, který je už potřeba jako sůl.

Web je po víc než 11 letech své existence ale tak rozsáhlý, že nemám odvahu slíbit, že do konce roku bude komplet vše v novém kabátě. Od dubna ale každopádně k tomu sedám a do začátku nového školního roku už budou hotové minimálně základy (= vybraná šablona, úpravy základních částí webu a podrobný plán úprav všech doplňkových modulů, které jsou vytvořené na míru).

Pokud to jen trochu půjde, ráda bych tuhle rozsáhlou přestavbu zdokumentovala, abych pak mohla některé postřehy a zjištění využít při podobné akci v budoucnu. Tento bod ale beru spíš jako přání než závazek. Když to vyjde, bude to příjemný bonus navíc.

Spolupráce

V listopadu díky spolupráci celé kreativní jedenáctky vznikl během cca 3 týdnů e-book Originální dárky od dětí. Pár dní poté, co jsem ho pustila do světa, mi bylo jasné, že v podobné formě spolupráce chci pokračovat.

Dalším úkolem pro tento rok je tedy jednak další společné dílo a hlavně celkově rozšíření spolupráce, hlavně v rámci portálu VašeDěti.cz. Za tímto účelem jsem už dřív založila facebookovou skupinu Zacíleno na rodiče, kam jsou zváni všichni, kdo mají o spolupráci na VašeDěti.cz zájem a ve svém podnikání se zaměřují právě na děti a rodiče.

Kromě toho jsem se vloni stala také součástí lektorského týmu Virtuální školy podnikatelské samostatnosti, která je také na spolupráci postavená. Zahájení provozu je naplánováno na jaro 2016, přípravy jednotlivých kurzů teď vrcholí. I proto tento článek vychází až dnes.

papriky-emoce

Pšt, tohle je osobní

Moc mi nesedí sdílení soukromí na internetu (teda od ostatních si osobní postřehy čtu hodně ráda), ale tohle rozhodnutí jsem se odhodlala zveřejnit, abych sama sebe postrčila k realizaci. Snad to na mě bude platit.

Už dlouho se rozhoupávám a vloni jsem došla k závěru, že teď už opravdu nazrál čas. Prostě – budu řídit. Řidičák mám, ale nedovedu a ani nechci si představit, co by se muselo stát, abych teď sedla za volant a někam jela.

Do letošních narozenin to hodlám změnit. Pro začátek budu spokojená, když zvládnu jednu krátkou trasu. Až budu schopná dojet k oběma babičkám a zpátky, aniž bych způsobila jakýkoli dopravní nebo srdeční kolaps, budu nadšením ze sebe bez sebe 😀

Tak asi tak

Koukám, že nakonec jsem do toho částečně vpašovala i to ohlédnutí za minulým rokem.

Všem, kdo dočetli až sem, děkuju za pozornost. A tak si v duchu říkám, fakt tohle někoho zajímá? Nejsou články tohoto typu spíš terapií pro autory? I když jsem začínala psát s pocitem, že přesně vím, co všechno tu bude, zjišťuju, že některé dílky mi do sebe zapadly až teď. Tak jsem sama zvědavá, co z toho všeho do konce roku poskládám.

Za držení palců předem děkuju 😉

PS: Nemáte chuť podělit se i o své plány a přání na tento rok?

A tady je prostor pro tvoje vyjádření

Profilový obrázek

Petra Vymětalová

Jsem technická (a často i psychická) podpora pro počítačové blondýny, hlavně pro ty, co mají weby na Wordpressu. Aby se svých webů nebály, sestavila jsem pro ně Webové DESATERO pro počítačové blondýny a připravuju srozumitelné návody, které jsou k dispozici na webech Brouzdaliště.cz a Počítačová blondýna.cz. Jak ti můžu být užitečná, se dočteš pod záložkou Kdo jsem.